سایبان برقی


سایبان های برقی و دستی امروزه در ابعاد و اشکال مختلف در مکان هایی مثل محوطه بیرونی ساختمان های مسکونی، پارک ها، استخر ها و پارکینگ ها استفاده می شود. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا باید قسمت های خارجی و بیرونی ساختمان ها را مثل پنجره، تراس، بالکن و استخر های داخل حیاط را با سایبان پوشاند. سایه بان ها از نفوذ پرتو های نور خورشید مثل اشعه ماوراء بنفش به درون محیط داخلی منازل جلوگیری می کنند و نقش مهمی در حفظ دمای داخلی ساختمان و سلامتی ساکنین آن دارند.

شاید شما هم دیده باشید که در فصول گرم سال برای افزایش کارایی و عملکرد سیستم های خنک کننده مثل کولر های آبی، از انواع سایبام ها برای پوشاندن قسمت های بیرونی آن استفاده می کنند. این امر موجب می شود که نور خورشید به طور مستقیم به کولر های آبی برخورد نکند و دمای کولر افزایش پیدا نکند، در این حالت کولر آبی قدرت بیشتری در تولید هوای سرد دارد و در مصرف انرژی الکتریکی و آب نیز صرفه جویی می شود‌. زیرا هر چقدر که کولر آبی برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار گیرد، دمای داخلی قطعات کولر مثل موتور یا دینام افزایش پیدا می کند‌ و از انرژی الکتریکی و مقدار آب بیشتری برای تولید هوای سرد استفاده می کنند.


سایبان برقی

قیمت سایبان

طبق آزمایش هایی که بر روی کارایی سایبان ها در محیط کارخانه صورت گرفته است، دمای زیر سایبان نسبت به دمای محیط بیرونی آن حدود ۱۵ درجه سانتی گراد کمتر است. امروزه تعداد زیادی کارخانه در زمینه تولید انواع سایبان های مختلف مثل سایبان برقی، سایبان جایگاه سوخت و سایبان استخر فعالیت می کنند. هر چقدر که کیفیت و کارایی سایبان بهتر باشد، میزان تقاضای بازار برای آن نیز افزایش پیدا می کند. در این مقاله قصد داریم که در مورد خصوصیات انواع سایبان مثل سایبان مغازه، سایبان ماشین، سایبان کالسکه ای و سایبان های دیگر صحبت کنیم. امیدواریم که تا پایان مقاله با ما همراه باشید.


سایبان حیاط

آشنایی با مکانیسم عملکرد انواع سایبان

سایبان به نوعی سقف پارچه ای یا فلزی ثابت یا متحرک گفته می شود که بر روی یک داربست فلزی، چوبی یا آلومینیومی نصب می شود و برای پوشاندن قسمت های بیرونی ساختمان ها و پوشاندن انواع پارکینگ ها و خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد. سایبان های ثابت و متحرک دستی یا برقی در اشکال، ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شوند و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در کارخانه ها برای تولید روکش های سایبان از مواد صنعتی و شیمیایی مختلفی مثل پی وی سی، نانو و آکریلیک استفاده می شود. امروزه روکش های فلزی یکی از پرطرفدارترین انواع روکش های سایبان هستند که در کارخانه ها برای ساخت سایبان های ثابت مورد استفاده قرار می گیرند.

بررسی کاربرد های انواع سایبان

کارخانه های تولید کننده انواع سایبان، از دستگاه های بسیار پیشرفته و مدرن استفاده می کنند و سایبان ها را متناسب با کارایی و عملکرد آن ها در اشکال، ابعاد و اندازه های مختلف می سازند. در این مطلب قصد داریم که در مورد کاربرد انواع سایبان های مختلف مثل سایبان برقی با شما عزیزان صحبت کنیم.


سایبان آفتاب و باران گیر

سایبان برقی چیست؟

سایبان برقی یکی از مهمترین انواع سایبان های متحرک است که برای پوشاندن قسمت های بیرونی ساختمان ها مثل پارکینگ، استخر و باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت این نوع سایبان از انواع بازوهای فنری با کیفیت استفاده می شود. از نام های دیگر سایبان برقی می توان به سایبان بازویی، مفصلی و سایبان خودکار یا اتوماتیک اشاره کرد. امروزه تعداد زیادی کارخانه در کشور ایران در زمینه تولید سایبان برقی در ابعاد و اشکال مختلف فعالیت می کنند.

بررسی مزایای سایبان برقی

• سایبان برقی در مقایسه با انواع سایبان های دیگر مثل سایبان کالسکه ای مساحت بیشتری از قسمت های بیرونی را پوشش می دهد و برای پوشاندن فضای های بزرگتری مثل پارکینگ، باغ و استخر استفاده می شود. امروزه برای ساخت انواع آلاچیق های بزرگ در پارک های شهری از سایبان اتوماتیک یا برقی استفاده می شود.‌

• شکل ظاهری سایبان برقی در مقایسه با انواع سایبان دیگر زیباتر و شکیل تر است. این نوع سایبان در اشکال و رنگ های مختلفی تولید می شود. همین امر موجب شده است که تمایل مشتریان برای خرید این نوع سایبان افزایش یابد. بدیهی است هر چقدر که شکل ظاهری سایبان زیبا تر باشد، جلوه زیباتری به قسمت های مختلف ساختمان می دهد.

• شیب سایبان بازویی را می توان توسط ریموت های کنترلی بین ۱۰ تا ۴۵ درجه تنظیم کرد. شیب سایبان برقی در فصول سرد سال با فصل های گرم سال متفاوت است. در زمستان باید شیب سایبان برقی را افزایش داد تا برف و باران بر روی سقف آن جمع نشود.

• در کارخانه های تولید کننده سایبان های برقی، برای تولید انواع قطعات مختلف سایبان برقی از ریخته گری مواد آلومینیومی در دو قالب دایکا و اکزود استفاده می کنند. برای ساخت قطعات مفصلی سایبان برقی از ریخته گری ترکیبات آلومینیومی در قالب دایکا استفاده می شود.

• برای طراحی و نحوه ساخت انواع سایبان های برقی از دستگاه های بسیار پیشرفته و نرم افزار های کامپیوتری استفاده می شود. هر چقدر که مکانیسم عملکرد و کیفیت دستگاه ها و نرم‌ افزار ها بهتر باشد، طراحی سایبان برقی نیز دقیق تر می شود.

• کارایی و عملکرد سایبان برقی در مقایسه با انواع سایبان های دیگر مثل سایبان کالسکه ای، در مقابل نور مستقیم خورشید بیشتر است. در این حالت سایبان برقی از تابش مستقیم نور خورشید به محیط های داخلی منازل، پارکینگ ها و استخر ها جلوگیری می کند. اما این نوع سایبان در مقابل پرتو های خورشیدی که به صورت مایل و با زاویه می تابند، عملکرد و کارایی مناسبی ندارند.

• سایبان در مقابل رطوبت بسیار مقاوم است زیرا در ساخت قطعات مختلف آن از آلومینیوم استفاده شده است. در مناطق مرطوب مثل استان های شمالی کشور ایران که میزان بارش باران در آن ها زیاد است از این نوع سایبان برای پوشاندن قسمت های خارجی ساختمان ها استفاده می کنند.


سایبان فروشگاه

چرا سایبان برقی باید توسط نیرو های متخصص در محل نصب شود؟

سایبان برقی باید توسط نیرو های متخصص و ماهر در محل مورد نظر نصب شود. در صورتی که سایبان توسط نیرو های متخصص و فنی در محل مورد نظر مثل پارکینگ، باغ یا استخر نصب نشود در عملکرد و کارایی سایبان اختلال پیش می آید و در طول مدت زمان بسیار کوتاه دچار آسیب می شود و نیاز به تعمیر دارد.

سایبان چتری چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

امروزه استفاده از انواع سایبان چتری برقی و ثابت در فضای بیرونی ساختمان های مسکونی و اداری مثل تراس و‌ حیاط افزایش پیدا کرده است. یکی از مهمترین مزیت های سایبان چتری این است که به راحتی و به کمک یک پایه نگهدارنده در محل مورد نظر مثل سطح میز یا حیاط نصب می شود. این نوع سایبان در دو نوع ثابت و متحرک تولید می شود. وضعیت این نوع سایبان را می توان به کمک اهرم دستی یا برقی متناسب با زاویه و جهت تابش نور خورشید تنظیم کرد.


سایبان چتری

بررسی خصوصیات و مزایای سایبان چتری

زاویه بعضی از سایبان های چتری را می توان توسط اهرم یا پدالی که در زیر آن تعبیه شده است حدود ۳۶۰ درجه تغییر داد. در تولید روکش های سایبان چتری از پارچه های بسیار با کیفیت استفاده می شود، روکش های سایبان چتری معمولا در مقابل آب نفوذ ناپذیر هستند.

قیمت سایبان های چتری در مقایسه با سایر سایبان های دیگر مقرون به صرفه تر است زیرا در ساخت این نوع سایبان از قطعات کمتری استفاده می شود. این نوع سایبان را می توان به راحتی باز و بسته کرد. امکان حمل و نقل این نوع سایبان در مقایسه با انواع سایبان دیگر راحت تر است زیرا وزن آن سبک تر است.

عملکرد و کارایی سایبان چتری در مقابل تابش نور خورشید و بارش برف یا باران در مقایسه با سایر سایبان ها بیشتر است و محیط امن تری را برای بازی کودکان فراهم می کند. در ساخت این نوع سایبان از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه استفاده می شود. همین امر موجب شده است که ماندگاری و دوام این نوع سایبان افزایش پیدا کند.

مقاومت سایبان های چتری در برابر وزش شدید باد، بارش شدید باران و برف در مقایسه با انواع سایبان های دیگر کمتر است. لذا بهتر است که در چنین مواقعی چادر را جمع کنید.


مرکز فروش سایبان برقی و دستی

بررسی کاربرد های سایبان چتری

از سایبان چتری برای پوشاندن قسمت های خارجی مختلف در انواع اماکن مذهبی، گردشگری، محیط های اداری و دانشگاهی استفاده می شود. از این نوع سایبان برای ساخت آلاچیق های کوچک در محیط هتل ها و انواع کافه ها استفاده می شود.

در قسمت زیرین پایه نگهدارنده سایبان چتری، چرخ های کوچکی برای جابه‌جایی سایبان تعبیه شده است. همین امر موجب شده است که جابه جایی سایبان های چتری در محل های مختلف بسیار ساده و راحت شود.

امروزه صاحبان انواع هتل ها و کافه ها، تبلیغات مورد نظر خود را بر روی روکش پارچه ای سایبان چتری چاپ می کنند و از این طریق توجه مشتریان زیادی را به خود جلب می کنند.

از سایبان چتری برای تغییر دکوراسیون محیط داخلی حیاط منازل مسکونی، هتل ها، کافه ها و انواع رستوران ها استفاده می شود. زیرا سایبان های چتری در اشکال و رنگ های مختلف تولید می شوند و نمای داخلی حیاط یا محیط رستوران ها را جذاب تر می کنند‌.

در هنگام خرید سایبان چتری باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در هنگام خرید سایبان چتری باید به نوع سایبان، کیفیت مواد اولیه استفاده شده در آن، جنس روکش پارچه ای و کارایی و عملکرد آن دقت کرد. هر چقدر که کیفیت مواد اولیه ای که برای ساخت سایبان چتری استفاده شده است، بهتر باشد، کارایی و عملکرد آن نیز بیشتر است.


سایبان بالکن و پنجره

سایبان پنجره، تراس و بالکن چیست؟

امروزه برای پوشاندن قسمت های خارجی منازل مسکونی ویلایی و آپارتمانی مثل پنجره، تراس و بالکن از انواع سایبان های ساده، شیشه ای و فلزی استفاده می شود. پرتو های نور خورشید به شدت آسیب زا هستند و زمینه مناسبی را برای بروز انواع جهش های مختلف در سلول های اپیدرم و آندودرم ایجاد می کنند و باعث از بین رفتن لایه های شاخی پوست می شوند. لذا به منظور جلوگیری از ورود پرتوهای نور خورشید به محیط داخلی منازل و حفظ سلامتی ساکنین ساختمان از انواع سایبان های مختلف استفاده می شود.

بررسی خصوصیات و مزایای سایبان پنجره، تراس و بالکن

هنگامی که پنجره ها یا تراس توسط سایبان پوشانده می شود، امکان نفوذ رطوبت، گرما یا سرما و نور خورشید به درون اتاق ها و محیط داخلی خانه کاهش می یابد. سایبان تراس باعث می شود که در فصول سرد سال و موقع بارش باران با برف، کف تراس خیس نشود و محیطی مناسب برای خشک کردن لباس ها فراهم می شود. همچنین از تابش مستقیم نور خورشید به گیاهانی که در تراس قرار دارند جلوگیری می کند. سایبان پنجره، تراس و بالکن در دو نوع ثابت و متحرک ساخته می شوند. وضعیت شیب سایبان های برقی تراس، بالکن و پنجره را می توان متناسب با جهت تابش نور خورشید به راحتی تنظیم کرد و با استفاده از ریموت کنترلی به راحتی آن ها را باز و بسته کرد.

با استفاده از سایبان بالکن می توان از فضای بالکن برای مصارف مختلف به راحتی استفاده کرد و دکوراسیون بالکن را با استفاده از انواع سایبان های زیبا و رنگارنگ تغییر داد. سازه یا داربست سایبان بالکن باید در مقابل رطوبت و حرارت بسیار مقاوم باشد و دچار پوسیدگی نشود. قیمت انواع سایبان پنجره، تراس و بالکن به نوع سایبان و ابعاد آن بستگی دارد. طبیعی است که قیمت سایبان های متحرک برقی نسبت به سایبان های ثابت بیشتر است. هر چقدر که ابعاد سایبان بیشتر باشد، مواد اولیه بیشتری در ساخت آن استفاده شده است.

آشنایی با کاربرد سایبان شیشه ای در بالکن

امروزه از سایبان های شیشه ای برای پوشاندن سقف بالکن و تراس استفاده می شود. سایبان های شیشه ای نقش مهمی در کاهش نور خورشید دارند و از نفوذ سرما و گرما جلوگیری می کنند. سایبان های شیشه ای، باعث افزایش زیبایی دکوراسیون بالکن ها می شوند. برای ساخت روکش شیشه ای از انواع شیشه های سندبلاست و ساتینا استفاده می شود. از سایبان های شیشه ای برای پوشاندن پنجره ها و تراس ها نیز استفاده می شود.


نصب سایه بان مغازه

سایبان مغازه چیست؟

امروزه به منظور جلوگیری از ورود پرتوهای خطرناک خورشید به محیط داخلی مغازه ها و فروشگاه ها از انواع سایبان مغازه استفاده می شود. مواد غذایی هنگامی که در معرض دما و حرارت زیاد قرار بگیرند، در آن ها انواع واکنش های شیمیایی به سرعت توسط باکتری ها و میکروب ها انجام می شوند و در مدت زمان بسیار کوتاهی فاسد می شوند و ارزش غذایی خود را از دست می دهند. پرتوهای نور خورشید به مرور زمان باعث پوسیده شدن انواع الیاف طبیعی و مصنوعی لباس ها و فرش ها می شوند. همین امر موجب شده است که قسمت های خارجی مغازه ها و فروشگاه ها را با انواع سایبان های مختلف بپوشانند.

قیمت سایبان مغازه به چه عواملی بستگی دارد؟

امروزه تعداد زیادی شرکت و سایت اینترنتی در زمینه خرید و فروش انواع سایبان مغازه فعالیت می کنند. در این شرکت ها و سایت ها، قیمت انواع سایبان های مغازه بر اساس نوع سایبان، مدل سایبان و روکش سازه سایبان، نوشته شده است. شما می توانید با مراجعه به شرکت ها و سایت های اینترنتی مختلف، سایبان مغازه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ادامه سعی می کنیم به عواملی که بر قیمت سایبان مغازه مؤثر هستند اشاره کنیم.

نوع روکش سایبان مغازه یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت آن می باشد. هر چقدر که ضخامت روکش پارچه ای بیشتر باشد، مقاومت آن در برابر نور خورشید و تغییرات دما بیشتر است. بنابراین هر چقدر که روکش پارچه ای سایبان مغازه، از کیفیت و ضخامت بیشتری برخوردار باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود‌. در هنگام خرید سایبان مغازه حتما باید به نوع روکش پارچه ای آن دقت کنید.

برای ساخت اسکلت یا داربست سایبان از مواد مختلفی مثل آلومینیوم، آهن و چوب استفاده می شود. هر چقدر که کیفیت قطعات به کار رفته در ساخت داربست سایبان بهتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود‌. قیمت داربست های آلومینیومی در مقایسه با داربست های چوبی یا آهنی بیشتر است زیرا سازه آلومینیومی در مقابل تغییرات دما و رطوبت بسیار مقاوم است و دچار زنگ زدگی یا پوسیدگی نمی شود‌. بنابراین هر چقدر که کیفیت و کارایی اسکلت یا داربست سایبان بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند.

مدل سایبان مغازه یکی دیگر از مهمترین عوامل مؤثر در قیمت آن است. هر چقدر که کارایی و کاربرد مدل سایبان مغازه بیشتر باشد و از نظر ظاهری زیبا تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود‌. از انواع مدل های مختلف سایبان های مغازه می توان به سایبان کالسکه ای، سایبان برقی و فنری اشاره کرد. سایبان های مغازه در دو نوع ثابت و متحرک تولید می شوند. قیمت سایبان مغازه متحرک برقی نسبت به انواع سایبان مغازه ثابت بیشتر است زیرا در ساخت آن از بهترین قطعات فنی و بازوهای فنری استفاده می شود.


سایبان برقی

آشنایی با کاربرد سایبان کالسکه ای

سایبان کالسکه ای و برقی جزء مهمترین انواع سایبان مغازه هستند که برای پوشاندن قسمت های مختلف مغازه ها و فروشگاه های مواد غذایی و پوشاک مورد استفاده قرار می گیرند. سایبان کالسکه ای در اشکال، ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شود، شکل ظاهری این نوع سایبان در مقایسه با انواع سایبان دیگر بسیار زیبا می باشد و‌ نمای بیرونی فروشگاه ها و مغازه ها را زیباتر می کند. برای ساخت روکش سایبان کالسکه ای از انواع پارچه های پلی استر با ضخامت مناسب استفاده می شود.


قیمت سایبان پارکینگی

سایبان ماشین چیست و چه مزایایی دارد؟

با توجه به افزایش قیمت زمین های مسکونی، آپارتمان ها با متراژ بسیار کوچکی ساخته می شوند. همین امر موجب شده است که امروزه تعداد زیادی از منازل یا آپارتمان ها پارکینگ نداشته باشند‌. شما می توانید به راحتی در محوطه داخلی آپارتمان ها و حیاط منزل خود، سایبان ماشین نصب کنید و از آن استفاده کنید. در این حالت دیگر نیازی به پارکینگ ندارید. سایبان های ماشین در ابعاد و اشکال مختلف ساخته می شوند و ظاهری بسیار زیبا دارند.

سایبان ماشین از برخورد مستقیم پرتوهای نور خورشید به خودرو و رنگ پریدگی و زنگ زدگی قطعات مختلف ماشین در برابر تغییرات دما و رطوبت جلوگیری می کند. همین امر موجب شده است که تمایل افراد برای خرید این نوع سایبان روز به روز افزایش یابد.

سایبان ماشین در دو نوع ثابت و متحرک ساخته می شود. شما می توانید با استفاده از ریموت کنترلی یا به صورت دستی ، روکش پارچه ای یا فلزی سایبان را باز یا بسته کنید.


سایبان اتوماتیک کنترلی

سایبان جایگاه سوخت

از این نوع سایبان برای پوشاندن انواع سکو های پمپ بنزین و گاز استفاده می شود. بنزین و گاز نسبت به حرارت و گرما بسیار حساس هستند و به سرعت دچار آتش سوزی می شوند. به منظور جلوگیری از آتش سوزی جایگاه های سوخت از این نوع سایبان استفاده می شود. با توجه به اینکه جایگاه های سوخت بسیار شلوغ هستند و رفت و آمد افراد در طول شبانه روز در آن ها زیاد است باید سایبان جایگاه سوخت از نظر ظاهری نیز نمای زیبایی داشته باشد و محوطه داخلی پمپ های بنزین را زیباتر کند‌ تا تمایل مشتریان برای استفاده از این جایگاه سوخت افزایش پیدا کند.


ساخت سایبان استخر

سایبان استخر

سایبان استخر یکی از انواع سایبان ها می باشد که اطراف استخر هایی را که در محیط باز هستند به خوبی می پوشاند و شرایط بسیار مناسبی را برای شنا کردن خانم ها فراهم می کند. سایبان استخر در ابعاد و اشکال مختلف ساخته می شود و قیمت آن نیز بر اساس ابعاد و کارایی آن مشخص می شود. در این مبحث سعی شد تا شما را با انواع سایبان ها آَشنا کرده و درباره ی هر کدام از آن ها توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. امیدواریم این مقاله بتواند رضایت خاطر شما عزیزان را جلب کند و از مطالبی که در این مقاله خدمت شما عنوان شد، استفاده ی لازم و کافی را برده باشید.


سایبان برقی ایمن سنترال
🔹 نوع سایبان برقی 🔸 بهترین مدل های سایبان برقی موجود است
💎 قیمت سایبان برقی 🥉 نازل ترین قیمت بازار
🚚 بازه سفارش نصب سایبان برقی 🚛 بازه زمانی 2 الی 4 روزه
🧡 خدمات پس از فروش 💚 مادام العمر
🛠️ نحوه ثبت سفارش 👨‍🔧 تماس با کارشناس فروش ایمن سنترال و انجام سفارش در کمترین زمان


خدمات ایمن سنترال
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
کارشناس پاسخگویی

سلام وقت بخیر 🌹 برای دریافت قیمت محصولات و تخفیف‌های ما تماس بگیرید.

09126788378 واتساپ واتساپ سروش سروش ایتا ایتا