کرکره برقی


کرکره برقی به کمک یک ریموت کنترلی، سبب باز و بسته شدن درب‌های کرکره‌ای پارکینگ و مغازه و همچنین پنجره و بالکن می‌گردند. قیمت کرکره برقی بر اساس ساختار مترمربعی تیغه و نوع موتور محاسبه شده که یک محصول اتوماتیک ریموت دار است که به عنوان درب پیلوت پارکینگ و کرکره ریموتی مغازه استفاده می‌گردد که جهت ایجاد امنیت و راحتی بیشتر در محیط‌های کاری (کرکره‌سازی برقی برای مغازه و کرکره برقی برای فروشگاه) و حتی نصب کرکره برقی درب آپارتمان و منازل مسکونی از جمله کرکره برقی برای پنجره، کرکره برقی آپارتمانی و کرکره درب برقی پارکینگ لازم است. قیمت کرکره برقی با توجه به جنس و نوع آن متفاوت است. کرکره برقی اتوماتیک یا درب کرکره‌ای پارکینگ اتومات ریموت دار ترکیبی از کرکره‌های قدیمی دستی و افزونه‌هایی از مدارات مرتبط و موتور الکترونیکی، جهت باهوش کردن سیستم حرکتی آن می‌باشد.


کرکره برقی

قیمت کرکره برقی

بازه قیمت کرکره رولی ساده در ابتدا بسیار پایین‌تر از نوع برقی آن به نظر می‌رسد ولی به دلیل معایبی که دارد در طول زمان صرفه اقتصادی نخواهد داشت. کرکره نوع برقی با داشتن مزیت‌های بسیار از نظر ایمنی و اقتصادی نسبت به قیمت کرکره معمولی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. فروش ویژه کرکره برقی و ارسال سریع کارشناس اندازه گیری خرید کرکره برقی برای مغازه و درب پارکینگ و محاسبه هزینه، و نصب کرکره برقی در سراسر تهران و کرج، گارانتی طولانی مدت تیغه و موتور.

قیمت کرکره برقی اتوماتیک یا کرکره کنترلی ریموت دار معمولا بسته به نوع تیغه و متریال ساخته شده دارد. تیغه کرکره برقی اتوماتیک (کرکره ریموت دار) اگر بخواهید ارزان قیمت بخرید مطمئنا از جنس آلومینیم ضایعات می‌باشد. این نوع از کرکره برقی اتوماتیک بعد از مدت کوتاهی به صدا افتاده و به مرور قفل‌های آن مستهلک و در انت‌ها از هم جدا خواهند شد. کرکره‌های برقی با استفاده از ریموت کنترل به راحتی مورد استفاده قرار میگیرند.

کرکره اتوماتیک موارد استفاده زیادی دارد مانند محل کار و انبار‌ها، برای کرکره پنجره و درب شیشه‌ای مغازه و درب کرکره اتوماتیک پارکینگ نیز میتوان از آن‌ها استفاده کرد. برای انتخاب نوع تیغه باید چند فاکتور از جمله اندازه عرض و ارتفاع محل مورد نظر، میزان تردد، نوع شرایط آب و هوایی و مقدار بودجه را در نظر گرفت.


قیمت کرکره برقی

تولید و نصب کرکره برقی

در ساخت کرکره برقی از تیغه‌های مخصوص، موتور و سایر تجهیزات استفاده می‌شود و به طور کلی می‌توان گفت تفاوت آن‌ها در نوع تیغه‌ها و موتور می‌باشد. برای مثال موتور‌هایی که در انواع قدیمی‌تر این محصول مورد استفاده قرار می‌گرفتند، دارای صدای زیاد و جنس تیغه‌های آن‌ها نیز ضعیف‌تر بوده است. از این رو برای برطرف کردن این مشکل تیغه‌های آلومینیومی یا فولادی جایگزین تیغه‌های قدیمی‌تر شدند.

قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث قیمت درب کرکره‌ای برای مغازه و درب کرکره پارکینگ شویم باید بگوییم که امنیت انواع کرکره برقی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. پس واژه‌های مانند کرکره ضد سرقت و امثال آن را جدی نگیرید و فکر نکنید که یک نوع خاص کرکره ضد سرقت است و نوع دیگر ضد سرقت نیست. ولی نوع نصب در بالا بردن امنیت خیلی تاثیر گذار است و اگر بعضی قطعات خاص و البته ارزان قیمت نصب نشوند، امنیت کاهش پیدا می‌کند. فروش و نصب کرکره برقی در تمامی شهر‌های ایران به صورت تخصصی در ایمن صنعت (ایمن سنترال) شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما جهت اطلاع از قیمت‌ها و راهنمایی در انتخاب نوع کرکره برقی خود تماس حاصل فرمایید.


سرویس نصب درب برقی کرکره ای

اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی

بعضی از این قطعات اجزای و اصلی کرکره برقی هستند و برخی دیگر تجهیزات جانبی است و وجود آن‌ها اختیاری است.

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی را می‌توان در رنگ و جنس دلخواه انتخاب کرد. تیغه در واقع بدنه اصلی کرکره است که ظاهر آن را می‌سازد.

موتور کرکره برقی

موتور کرکره برقی وظیفه بالا و پایین بردن کرکره را برعهده دارد موتور در واقع ماشینی الکترونیکی است که به وسیله نیروی برق کار می‌کند. موتورهای کرکره برقی در دو نوع ساید و توبلار موجود هستند.

ریل کرکره برقی اتوماتیک

ریل‌های کرکره برقی پروفیلی هستند که معمولا از جنس آلومینیوم یا آهن ساخته شده اند. شکل آن شبیه U بوده و محل قرارگیری آن در دو طرف دهنه است. تیغه‌های رولی در داخل این ریل‌ها بالا و پایین می‌روند.

قوطی دور کرکره برقی

برای اینکه بتوان ریل‌ها را نصب کرد دو طرف آن از قوطی‌هایی با اندازه مشخص استفاده می‌شود.

صفحه پلیت کرکره برقی

صفحه پلیت برای نگهداری و نصب موتور و کرکره برقی استفاده می‌شود. و به صورت دو صفحه فلزی است که روی قوطی چهارچوب نصب شده است که شفت را از اطراف نگه می‌دارد.

شفت کرکره برقی

لوله‌ای است که در سایزهای مختلف وجود دارد و رول تیغه کرکره روی آن نصب می‌شود. یک سمت شفت موتورو در سمت دیگر آن اندکپ وصل شده است. موتور شفت را به چرخش در میاورد و رول کرکره حرکت می‌کند.

جا قفلی کرکره برقی

جا قفلی قطعه‌ای است که در بخش انتهایی تیغه کرکره متصل شده و برای امنیت بیشتر کرکره برقی استفاده می‌شود.

کاور موتور کرکره برقی

کاور موتور عموما برای موتورهای ساید استفاده می‌شود چرا که این موتورها بیرون از شفت نصب می‌شوند. کاور، موتور را در برابر بارش برف و باران مصون کرده و همچنین صدای آن را کمتر کرده و زیبایی موتور را افزایش می‌دهد.

کرکره‌های برقی مجهز به یو پی اس (UPS)

UPS دستگاهی است که مجهز به دو باطری است و برق را در این باطری‌ها ذخیره می‌کند. کرکره در زمان قطعی برق از انرژی باطری برای باز و بسته شدن استفاده می‌کنند. البته نصب این دستگاه اختیاری است چرا که تمامی کرکره‌های برقی ابزاری برای باز و بسته شدن در زمان قطع برق دارند.


کرکره برقی رنگی

کرکره برقی رنگی

با زیاد شدن اقلام استفاده از کرکره برقی نوع جدیدی از آپشن و امکان برای تیغه‌های کرکره برقی به وجود آمده تا بتوانید کرکره برقی مغازه و کسب و کار خود را با دیزاین داخلی و حتی دیزاین بیرونی مغازه‌تان همخوانی دهید. برای این منظور می‌توانید از رنگ کرکره برقی و یا پوستر و طرح کرکره برقی استفاده کنید.

با زیاد شدن اقلام استفاده از کرکره اتومات برقی نوع جدیدی از آپشن و امکان برای تیغه‌های کرکره برقی به وجود آمده تا بتوانید کرکره برقی مغازه و کسب و کار خود را با دیزاین داخلی و حتی دیزاین بیرونی مغازه‌تان همخوانی دهید. برای این منظور می‌توانید از رنگ کرکره برقی و یا پوستر و طرح کرکره برقی استفاده کنید. ما در این مقاله بررسی خدمات ایران کرکره در حوزه فروش رنگ کرکره برقی و طرح‌های آن می‌پردازیم. به جرئت می‌توان گفت که بهترین رنگ کرکره برقی رنگ الکترواستاتیک می‌باشد. البته باید بدانید که رنگ الکترواستاتیک کرکره‌برقی در مواردی مانند رنگ ماشین نیز استفاده می‌شود.

رنگ کرکره برقی امروزه تاثیر زیادی در افزایش فروش دارد چرا که می‌تواند تقریباً تمامی قسمتهای مغازه شما را به یک همخوانی تبدیل کند. این همخوانی می‌تواند روی مخاطب و کسی که وارد مغازه شما می‌شود و یا حتی به آن نگاه می‌اندازد تاثیر گذاشته و درصد تبدیل شدن آن فرد به مشتری شما را تغییر دهد.


تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی

کرکره برقی امروزه به یکی نیاز اساسی برای کسب و کار‌های تبدلیل شده که باعث ایجاد امنیت و همچنین سهولت بیشتر برای صاحب کسب و کار و یا فروشگاه می‌شود. مسلما یکی از بخش‌های اصلی کرکره اتوماتیک تیغه آن می‌باشد که وضیفه پوشاندن درب و حفاظت از آن می‌باشد.


کرکره برقی مغازه

ویژگی‌های تیغه کرکره برقی اتوماتیک خوب

بهترین برند کرکره برقی را اگر می‌خواهید انتخاب نمایید باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد. اگر تیغه کرکره برقی گوشت کافی نداشته باشند در هنگام اکسترود کردن (به یکدیگر متصل کردن) خوب جا نرفته و پس از مدتی کرکره، کش می‌آید و تنها با یک ضربه به وسط کرکره، تیغه کرکره برقی از هم جدا می‌شوند. وجود پل باعث می‌شود که اولاً صدا داخل تیغه کرکره برقی نیافتد و همچنین قدرت تیغه کرکره برقی در برابر ضربات، بیشتر شود. تیغه در مدل‌های بدون پل، تک پل و دو پل موجودند. مسلماً اگر می‌خواهید کارتان کامل‌تر بوده و طول عمر بیشتری داشته باشد از تیغه دو جداره استفاده کنید در غیر این صورت می‌توانید از تیغه کرکره برقیی تک جداره استفاده کنید حتی اگر شما از تیغه کرکره برقیی پل دار هم استفاده کنید، باز هم در هنگام باز و بسته شدن کرکره سر و صدای ضعیفی ایجاد خواهد کرد، برای رفع آن صداها می‌توانید از تیغه کرکره کنترلی برقی فوم دار استفاده کنید.


نصب کرکره برقی

کرکره برقی پلی کربنات شفاف شیشه‌ای

کرکره برقی شیشه‌ای پلی کربنات برای پنجره و بالکن، در اندازه‌های سفارشی و مطابق با خواسته شما را ازمجموعه ایمن سنترال بخواهید. کرکره‌های شیشه‌ای پلی کربنات یک سیستم کرکره شفاف است در تراس و مکان‌هایی که نیاز به دید دارند نصب می‌شود که کاملاً سفارشی ساخته شده و آماده استفاده است. آن‌ها موانع ایده آل برایهای فروشگاه، تاپ‌های پیشخوان و تراس هستند.

به صورت جداگانه برای مشخصات تضمینی در کارخانه ما تولید می‌شود. کرکره‌های غلتکی پلی کربنات ما از طراحی ویژه‌ای با میله‌های استیل تقویت شده بین پانل‌ها برخوردار هستند. طراحی و مواد باعث می‌شود کرکره‌های پلی کربنات ما بسیار قوی و در مقابل ورود اجباری مقاوم باشند. تمام کرکره‌های ما شفافیت و استحکام پلی کربنات را با یک تکنولوژی شاتر غلتک جمع و جور و قابل اعتماد ترکیب می‌کنند. دید بهینه با حداقل اندازه اتصالات داخلی از ویژگی‌های اصلی سیستم است. کارشناسان ما بهترین راه حل را در اختیار شما خواهند گذاشت. در ادامه در مورد کرکره پلی کربنات و اجزا آن توضیح خواهیم داد.


کرکره اتوماتیک

تیغه‌های شیشه‌ای شفاف پلی کربنات

تیغه پلی کربنات، تیغه شفاف نیز نامیده می‌شوند که از مواد پلی کربنات و از مقاوم‌ترین پلیمر ساخته شده و با مقاومت مکانیکی بسیار بالا می‌باشد. جهت استحکام بیشتر این تیغه‌ها در میان فواصل آن‌ها از لوله‌های استیل یا آلومینیوم استفاده می‌شود که امنیت را دو چندان می‌کند. به علت خاصیت ضد شعله‌ور شدن پلی کربنات، در مقابل آتش مقاومت بسیار بالایی دارد و از سرایت آتش جلوگیری می‌کند. تیغه‌های پلی کربنات (تیغه شفاف) خاصیت ضد اشعه ماوراء بنفش را نیز دارا می‌باشند. پلی کربنات در صنعت به عنوان فولاد پلاستیکی نیز شناخته می‌شود به گونه‌ای که حتی با چکش و پتک هم قابل شکستن نمی‌باشد. کرکره شفاف را با نام نانوکامپوزیت نیز می‌شناسند.

امروزه این نوع کرکره شیشه‌ای به صورت گسترده‌ای در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و چند سالی است که در کشورمان نیز از استقبال چشم گیری برخوردار شده است. این تیغه‌ها از جنس پلی کربن با مقاومت بسیار بالا و مقاوم در برابر ضربه و در رنگهای گوناگون ساخته می‌شوند. کرکره اتوماتیک شفاف پلی کربنات بدون رنگ بیشترین شفافیت را دارا است و با توجه به نیاز کارفرما امکان تولید آن با رنگهای گوناگون وجود دارد و در صورت نیاز می‌توان با افزودن مواد و یا انجام سند بلاست آنرا به کرکره اتوماتیک مات تبدیل نمود.


کرکره برقی و متعلقات

سایز و اندازه کرکره برقی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت کرکره برقی، سایز و اندازه‌ای آن است. با توجه به نوع کاربرد درب کرکره‌ای برای محل مورد نظر (مسکونی، تجاری، اداری و…) کارشناسان پس از بازدید و اندازه گیری‌های لازم قیمت نهایی را اعلام می‌کنند. در ساخت این کرکره‌ها از تیغه‌های مخصوص، موتور و سایر تجهیزات استفاده می‌شود و به طور کلی می‌توان گفت تفاوت آن‌ها در نوع تیغه‌ها و موتور می‌باشد.

برای مثال موتورهایی که در انواع قدیمی‌تر این محصول مورد استفاده قرار می‌گرفتند، دارای صدای زیاد و جنس تیغه‌های آن‌ها نیز ضعیف‌تر بوده است. از این رو برای برطرف کردن این مشکل تیغه‌های آلومینیومی یا فولادی جایگزین تیغه‌های قدیمی‌تر شدند.

کرکره برقی به دلیل سهولت در استفاده و راحتی باز و بسته شدن آن مدت زمانی است که مورد استفاده می‌باشد اما به دلیل استفاده زیاد از یک محصول موجب نمی‌شود که پیشرفت و ایجاد تنوع و برتر شدن محصول در یک نقطه ثابت بماند از این رو برای بهتر شدن کرکره برقی همواره تغییراتی در کل سیستم آن چه موتور و چه تیغه‌های آن بوجود آورده‌اند تا زیبایی و کیفیت را همراه با یکدیگر داشته باشد. یکی از انواع مدل کرکره برقی که جذابیت زیادی از نظر ظاهر و کیفیت عملکردی دارد کرکره برقی پلی کربنات شفاف می‌باشد.


کرکره برقی کنترلی

کرکره برقی رول گیتر

این نوع کرکره‌ها دارای بالاترین ضریب امنیت به دلیل وجود شبکه‌های مفتولی در ساختار درب از جنس آهن سخت کشیده و آبکاری شده می‌باشد. بالاترین مقاومت در برابر کشیدگی و ضربه به دلیل استفاده از ریل‌های فولادی 10 سانت بسیار محکم ضد برش و به دلیل طراحی قرقره‌های تفلون که از دو طرف داخل ریل قفل می‌شوند و امکان خروج درب از ریل حتی ضربه شدید را می‌گیرد.

کرکره رول گیتر از مفتول‌های فولادی آبکاری شده با روکش استیل می‌باشند که مقاوم‌ترین تیغه‌ی موجود بازار در برابر ضربه می‌باشند. این تیغه‌ها که وزن آن‌ها بالای 18 کیلوگرم در هر متر مربع می‌باشد مقاومت بالایی نیز در برابر برش و کشش دارا می‌باشند. شبکه‌های کرکره رول گیتر که از میلگرد فولادی 12 با روکش استیل 16 ساخته شده‌اند دارای قرقره‌هایی تفلونی مدور در دو انتهای میلگردها می‌باشند تا با توجه به ریل مخصوص 10 سانتی متری امکان خروج تیغه از ریل وجود نداشته باشد. تیغه‌ی انتهایی پروفیل 60*20 می‌باشد و با بست‌های فولادی به شبکه‌ی رول گیتر متصل می‌شود.


کرکره رول آپ

کرکره برقی مغازه

پرکاربردترین تیغه‌های کرکره برقی مغازه، تیغه کرکره برقی آلومینیوم و تیغه کرکره پلی کربن شفاف می‌باشند که در عکس زیر سمت راست تیغه کرکره برقی آلومینیومی و سمت چپ نمونه‌ای از تیغه کرکره برقی نانو پلی کربنات شفاف نمایش داده شده است. تیغه آلومینیومی برای کرکره‌هایی تا حداکثر ابعاد 8×7 متر و تیغه کرکره پلی کربنات حداکثر برای کرکره‌هایی با ابعاد 5×4 متر قابل نصب می‌باشد. البته این کرکره‌های برقی برای ابعاد‌های بزرگتر نیز قابل نصب هستند ولی غیر استاندارد است و توصیه می‌شود تا جایی که می‌توانید از نصب کرکره به صورت غیر استاندارد اجتناب نمایید.

برای کرکره برقی مغازه معمولاً از موتور تیوبلار و یا از موتور ساید استفاده می‌شود که موتورهای ساید حدوداً 15٪ از موتورهای تیوبلار گرانتر می‌باشند. موتور‌های کرکره تیوبلار فضای کمتری را اشغال می‌کنند و در صورت خرابی نیاز است کل کرکره برقی باز شود تا اینکه موتور کرکره از داخل شفت خارج شود. موتورهای ساید فضای بیشتری را اشغال می‌کنند و کرکره سنگین‌تری را بالا و پایین می‌کنند و در صورت خرابی موتور ساید نیاز نیست که به کرکره برقی دست بزنیم و از بیرون میتوان سریعاً موتور ساید را تعمییر ویا تعویض نمود. موتور کرکره برقی می‌تواند فاقد برق اضطراری و یا UPS دار باشد ولی در هر دو نوع خلاص کن دستی نیز وجود دارد.


کرکره برقی سوراخ دار

نصب کرکره برقی

یکی از پرکاربرد‌ترین سیستم‌های درب اتوماتیک، کرکره برقی می‌باشد. نصب در کرکره برقی بدلیل تنوع در رنگ و طرح‌های مختلف، زیبایی و آراستگی را برای ساختمان به ارمغان می‌آورد. درب کرکره‌ای برقی مناسب با شرایط مختلف آب و هوایی می‌باشد و در صورت قطع برق امکان باز و بسته شدن توسط دست را دارند.

نصب صحیح از طرف نصاب کاردان تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر موتور و تیغه دارد به طوری که این امر میتواند طول عمر یک جنس درجه سه را با یک نصب درست و اصولی، حتی بیشتر از طول عمر یک جنس درجه یک اما با نصب غیر اصولی نماید. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در طول عمر محصول، تناسب بین کار درخواستی و محصول انتخابی میباشد.

این بدان معناست که اگر محصولی که انتخاب میکنید متناسب با شرایط استفاده و کارکردی شما نباشد عملا آن محصول نهایت بازده خود را نخواهد داشت. این امر علاوه براینکه هزینه بر است در بسیاری موارد باعث دردسر و ایجاد اختلال در کار اصلی شما میگردد اگر شما عزیزان به دنبال نصب کرکره برقی در تهران و کرج هستید کافیست با ما تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان متخصصین ایمن سنترال بهره‌مند شوید.


قیمت درب کرکره برقی

کرکره برقی پنجره

این روزها از کرکره پنجره، برای ویلا و منازل به‌خصوص شهرهای شمالی کشور روبه رشد است و خواسته‌ها برای آن روزبه‌روز بیشتر می‌شود. دلیل این امر زیبایی، صرفه‌جویی در هدر رفتن انرژی است. کرکره برقی برای پنجره، برای حفاظت از پنجره‌ها و سارقان ساخته‌شده و دارای امنیت بسیار بالایی است. کرکره برقی پنجره، عایقی برای جلوگیری از صدا و گرد وغبار است و به زیبایی و امنیت ساختمان شما می‌افزاید.

جهت نصب کرکره برقی پنجره، بالکن و امثال آن معمولاً سه مورد بیشترین اهمیت را دارد:

1. زیبایی و هماهنگی ظاهر کرکره برقی با نمای ساختمان

2. امنیت و ضد سرقت بودن تیغه کرکره برقی

3. خاصیت عایقی وعدم ورود نور، سرما، گرما و صدای محیط بیرون به داخل ساختمان


موتور کرکره برقی

هماهنگی کرکره برقی با نمای ساختمان

ابتدا با انواع جانمایی کرکره برقی پنجره و بالکن آشنا خواهیم شد و سپس به معرفی انواع تیغه کرکره برقی و موتور مناسب جهت کرکره برقی پنجره و بالکن خواهیم پرداخت.

رول توکار و درون باکس موتور کرکره برقی

این نوع جانمایی بهترین نوع جانمایی کرکره برقی پنجره و تراس است، ولی مشکلی که وجود دارد، این است که باید در حین عملیات بنای ساختمان یک باکس درون سقف با ابعاد 40×40 سانتیمتر در نظر گرفته شود تا زمانیکه کرکره برقی بالا می‌رود رول آن داخل سقف قرار گیرد و دیده نشود و برای ساختمان‌هایی که ساخته شده‌اند دیگر امکان نصب کرکره برقی پنجره با این نوع جانمایی وجود ندارد.

رول روکار کرکره برقی جلوی پنجره

این نوع نصب کرکره برقی بدلیل اینکه زمانی که کرکره برقی بالا است، رول آن جلوی پنجره را می‌گیرد و نور ورودی به داخل کاهش می‌یابد، برای پنجره چندان توصیه نمی‌شود. ولی بر خلاف پنجره با توجه به اینکه اگر بخواهیم کرکره برقی را برای بالکن نصب کنیم و نخواهیم رول آن بر روی دیوار خارجی ساختمان قرار گیرد گزینه مناسبی است با این تفاوت که برای بالکن می‌باید جهت رول کرکره برقی به سمت داخل ساختمان باشد.


محافظ کرکره برقی

کرکره برقی چیست و چگونه کار می‌کند؟

کرکره برقی یک انتخاب محبوب برای بسیاری از صاحبان خانه‌ها و مشاغلی است که به دنبال افزایش امنیت املاک خود هستند. کرکره برقی نوعی در یا پنجره است که توسط یک موتور الکتریکی کار می‌کند و به راحتی باز و بسته می‌شود. آن‌ها می‌توانند از مواد مختلفی از جمله فولاد، آلومینیوم و پی وی سی ساخته شوند و در اندازه‌های مختلف متناسب با نیازهای مختلف باشند.

هنگام خرید کرکره برقی، باید چندین فاکتور را در نظر گرفت. اندازه دریچه به اندازه دهانه‌ای که در آن نصب می‌شود بستگی دارد و ماده‌ای که از آن ساخته شده است استحکام و دوام آن را تعیین می‌کند. علاوه بر این، قیمت کرکره برقی بسته به اندازه، جنس و ویژگی‌های موجود متفاوت خواهد بود. مهم است که همه این عوامل را قبل از تصمیم گیری به دقت در نظر بگیرید.


هزینه نصب کرکره برقی

مزایای نصب کرکره برقی چیست؟

نصب کرکره برقی در خانه یا محل کار شما مزایای متعددی دارد. اول از همه، آن‌ها با عمل به عنوان یک مانع فیزیکی در برابر متجاوزان، امنیت را افزایش می‌دهند. آن‌ها همچنین بسیار بادوام و مقاوم در برابر آسیب هستند، به این معنی که در طول زمان به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند. علاوه بر این، کرکره‌های برقی می‌توانند به تنظیم دمای داخل ملک شما کمک کنند و آن را در تابستان خنک‌تر و در زمستان گرم‌تر نگه دارند.

یکی دیگر از مزایای کرکره‌های برقی این است که آن‌ها یک لایه اضافی از حریم خصوصی را فراهم می‌کنند و از اموال شما در برابر چشمان کنجکاو محافظت می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند به کاهش آلودگی صوتی کمک کنند و آن‌ها را به گزینه‌ای محبوب برای املاک واقع در نزدیکی جاده‌های شلوغ یا سایر مناطق پر سر و صدا تبدیل کنند. در نهایت، کرکره‌های برقی می‌توانند ارزش ملک شما را افزایش دهند و آن‌ها را به سرمایه‌گذاری ارزشمندی هم برای صاحبان خانه و هم برای صاحبان مشاغل تبدیل کنند.


قیمت دربهای کرکره ای برقی

چگونه کرکره برقی مناسب برای ملک خود انتخاب کنید

انتخاب کرکره برقی مناسب برای ملک شما می‌تواند یک چالش باشد، اما چندین فاکتور وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در نظر بگیرید. اول از همه، شما باید اندازه کرکره مورد نیاز خود را بر اساس اندازه دهانه‌ای که در آن نصب می‌شود، تعیین کنید. همچنین باید موادی که از آن ساخته شده است را نیز در نظر بگیرید، زیرا این امر استحکام آن را تعیین می‌کند. ، دوام و مقاومت در برابر آسیب.

علاوه بر این، باید به ویژگی‌های مورد نیاز خود فکر کنید، مانند عملکرد کنترل از راه دور یا سنسورهای خودکار که متجاوزان را شناسایی می‌کنند. در نهایت، باید قیمت کرکره برقی و اینکه آیا با بودجه شما مطابقت دارد را در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن دقیق همه این عوامل، می‌توانید کرکره برقی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند و امنیت بیشتری را برای ملک شما فراهم کند.


علت بالا و پایین رفتن کرکره برقی

هزینه نصب کرکره برقی چقدر است؟

هزینه نصب کرکره برقی به عوامل مختلفی از جمله اندازه کرکره، مواد ساخته شده از آن و پیچیدگی فرآیند نصب بستگی دارد. به طور متوسط، صاحبان خانه می‌توانند انتظار داشته باشند که مبلغ متوسطی را برای خرید و نصب کرکره برقی بپردازند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که مزایای امنیت بیشتر، حفظ حریم خصوصی و تنظیم دما ممکن است سرمایه‌گذاری را در بلندمدت ارزشمند کند.

هنگامی که به دنبال نصب کرکره برقی هستید، مهم است که با یک نصاب حرفه‌ای که در این زمینه تجربه دارد کار کنید. آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌هایی در مورد بهترین نوع کرکره برای ملک شما ارائه دهند و از نصب صحیح و ایمن آن اطمینان حاصل کنند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند در مورد هر گونه نیاز به تعمیر و نگهداری یا تعمیر که ممکن است در طول زمان ایجاد شود راهنمایی کنند.


ابعاد استاندارد درب کرکره ای پارکینگ

نگهداری و تعمیر کرکره برقی شما

پس از نصب کرکره برقی، مهم است که از آن به خوبی نگهداری شود تا از کارایی و طول عمر مداوم آن اطمینان حاصل شود. تمیز کردن و روغن کاری منظم قطعات متحرک کرکره می‌تواند به جلوگیری از ساییدگی و پارگی آن کمک کند و اطمینان حاصل کند که در طول زمان به خوبی کار می‌کند. علاوه بر این، مهم است که کرکره را به طور منظم برای علائم آسیب یا فرسودگی بررسی کنید و به محض بروز هر گونه مشکلی برطرف کنید.

اگر کرکره برقی شما نیاز به تعمیر دارد، مهم است که با یک نصاب حرفه‌ای که در تعمیر این نوع تجهیزات تجربه دارد کار کنید. آن‌ها قادر خواهند بود مشکل را تشخیص دهند و راه حلی مقرون به صرفه ارائه دهند که امنیت و ایمنی مستمر ملک شما را تضمین می‌کند. با مراقبت از کرکره برقی خود در طول زمان، می‌توانید سال‌ها از مزایای آن بهره‌مند شوید.


خرید کرکره برقی

آیا کرکره‌های برقی در مصرف انرژی کارآمد هستند؟

کرکره‌های برقی می‌توانند بسیار کارآمد در مصرف انرژی باشند، به خصوص وقتی صحبت از تنظیم دمای داخل ملک شما می‌شود. آن‌ها می‌توانند به خنک نگه داشتن خانه یا کسب و کار شما در تابستان و گرمتر در زمستان کمک کنند، که می‌تواند وابستگی شما به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی را کاهش دهد. علاوه بر این، کرکره‌های برقی می‌توانند به جلوگیری از نور خورشید کمک کنند و میزان گرمایی که در طول روز وارد خانه شما می‌شود را کاهش دهند.

هنگام انتخاب کرکره برقی برای ملک خود، مهم است که به دنبال کرکره‌ای باشید که با در نظر گرفتن بهره وری انرژی طراحی شده باشد. این ممکن است شامل ویژگی‌هایی مانند عایق، آب‌بندی آب و هوا و سنسورهای خودکار باشد که موقعیت شاتر را بر اساس دمای فعلی بیرون تنظیم می‌کند. با انتخاب کرکره برقی کم مصرف، می‌توانید اثرات زیست محیطی خود را کاهش دهید و در هزینه‌های انرژی در طول زمان صرفه جویی کنید.


قیمت هر متر مربع کرکره برقی

کرکره‌های برقی چقدر ایمن هستند؟

کرکره برقی یک گزینه بسیار امن برای صاحبان خانه و مشاغلی است که به دنبال محافظت از املاک خود در برابر مزاحمان هستند. آن‌ها به عنوان یک مانع فیزیکی در برابر ورود اجباری عمل می‌کنند و دسترسی سارقان احتمالی را به اموال شما دشوار می‌کنند. علاوه بر این، کرکره‌های برقی بسیار بادوام و مقاوم در برابر آسیب هستند، به این معنی که می‌توانند محافظت طولانی مدت را در طول زمان ارائه دهند.

برای اطمینان از بالاترین سطح امنیت برای کرکره برقی خود، مهم است که کرکره‌ای را انتخاب کنید که از مواد محکم و بادوام مانند فولاد یا آلومینیوم ساخته شده باشد. علاوه بر این، باید ویژگی‌هایی مانند سیستم‌های قفل خودکار و عملکرد کنترل از راه دور را در نظر بگیرید که می‌تواند یک لایه حفاظتی اضافی به اموال شما اضافه کند. با سرمایه‌گذاری در یک کرکره برقی با کیفیت بالا، می‌توانید با دانستن اینکه ملک شما به خوبی در برابر مزاحمان محافظت می‌شود، از آرامش خاطر لذت ببرید.


درب کرکره ای پارکینگ

چه تعمیراتی برای کرکره‌های برقی مورد نیاز است؟

در حالی که کرکره‌های برقی در طول زمان به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند، چندین مرحله وجود دارد که می‌توانید برای اطمینان از کارایی و طول عمر مداوم آن‌ها انجام دهید. تمیز کردن و روغن کاری منظم قطعات متحرک کرکره می‌تواند به جلوگیری از ساییدگی و پارگی آن کمک کند و اطمینان حاصل کند که در طول زمان به خوبی کار می‌کند. علاوه بر این، مهم است که کرکره را به طور منظم برای علائم آسیب یا فرسودگی بررسی کنید و به محض بروز هر گونه مشکلی برطرف کنید.

اگر کرکره برقی شما نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات دارد، مهم است که با نصاب حرفه‌ای که در تعمیر این نوع تجهیزات تجربه دارد همکاری کنید. آن‌ها قادر خواهند بود مشکل را تشخیص دهند و راه حلی مقرون به صرفه ارائه دهند که امنیت و ایمنی مستمر ملک شما را تضمین می‌کند. با مراقبت از کرکره برقی خود در طول زمان، می‌توانید سال‌ها از مزایای آن بهره‌مند شوید.


قیمت تیغه کرکره

آیا می‌توان کرکره‌های برقی را سفارشی کرد؟

بله، کرکره‌های برقی را می‌توان برای رفع نیازها و ترجیحات خاص شما سفارشی کرد. آن‌ها در طیف وسیعی از اندازه‌ها و مواد هستند و می‌توانند برای هر نوع بازشو از جمله درها، پنجره‌ها و نورگیرها طراحی شوند. علاوه بر این، کرکره‌های برقی را می‌توان با طیف وسیعی از ویژگی‌ها مانند عملکرد کنترل از راه دور، سنسورهای خودکار و حتی رنگ‌ها یا طرح‌های سفارشی سفارشی کرد.

هنگامی که به دنبال سفارشی‌سازی کرکره برقی هستید، مهم است که با نصاب حرفه‌ای که در طراحی و نصب این نوع تجهیزات تجربه داشته باشد، کار کنید. آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌هایی در مورد بهترین گزینه‌ها برای ملک شما ارائه دهند و اطمینان حاصل کنند که کرکره به درستی و ایمن نصب شده است. با انتخاب یک کرکره برقی سفارشی، می‌توانید تعادل کاملی از امنیت، سبک و عملکرد ملک خود را به دست آورید.

کرکره‌های برقی چقدر دوام می‌آورند؟

کرکره‌های برقی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که سال‌ها با حداقل تعمیر و نگهداری مورد نیاز است. طول عمر کرکره برقی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله کیفیت مواد استفاده شده، میزان استرس وارد شده بر کرکره در طول زمان و میزان نگهداری آن.

به طور متوسط، صاحبان خانه می‌توانند انتظار داشته باشند که کرکره‌های برقی با مراقبت و نگهداری مناسب بین 10 تا 20 سال یا بیشتر دوام بیاورند. برای اطمینان از طولانی‌ترین طول عمر کرکره برقی خود، انتخاب یک محصول باکیفیت و همکاری با نصاب حرفه‌ای که تجربه طراحی و نصب این نوع تجهیزات را داشته باشد، مهم است. علاوه بر این، تمیز کردن و بازرسی منظم می‌تواند به جلوگیری از ساییدگی و پارگی کمک کند و اطمینان حاصل کند که شاتر در طول زمان به خوبی کار می‌کند.

از کجا می‌توانم کرکره برقی بخرم؟

کرکره برقی را می‌توان از منابع مختلفی از جمله خرده فروشان آنلاین، فروشگاه‌های لوازم خانگی و شرکت‌های امنیتی تخصصی خریداری کرد. هنگام خرید کرکره برقی، مهم است که یک فروشنده یا نصاب معتبر را انتخاب کنید که در این زمینه تجربه داشته باشد. آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌هایی در مورد بهترین گزینه‌ها برای ملک شما ارائه دهند و اطمینان حاصل کنند که کرکره به درستی و ایمن نصب شده است.

علاوه بر این، ایده خوبی است که قبل از تصمیم گیری، قیمت‌ها و ویژگی‌ها را از چندین منبع مختلف مقایسه کنید. این به شما کمک می‌کند تا بهترین ارزش را برای پول خود پیدا کنید و اطمینان حاصل کنید که محصولی با کیفیت بالا که نیازهای شما را برآورده می‌کند دریافت می‌کنید. با صرف زمان برای تحقیق در مورد گزینه‌های خود و کار با یک نصاب مورد اعتماد، می‌توانید از مزایای کرکره برقی برای سالیان متمادی بهره‌مند شوید.


درب های کرکره ای اتوماتیک

کرکره برقی اتوماتیک

کرکره برقی اتوماتیک نوعی کرکره می‌باشد که به وسیله یک موتور و قدرت برق کار می‌کند و با استفاده از یک ریموت امکان باز و بسته شدن آن فراهم می‌شود. کرکره برقی اتوماتیک با موتور کوچکی کار میکند که کرکره اتوماتیک با فشار یک دکمه باز و بسته می‌شود. موتور کرکره برقی اتوماتیک را می‌توان به منبع برق شهری و یا می‌توان با کمک انرژی‌های طبیعی مانندانرژی خورشید باز کرد.

کرکره برقی اتوماتیک با استفاده از کنترل از راه دور کوچک و یا یک پانل که در داخل محل نصب کرکره برقی قرار دارد، کار می‌کند و در جایی دیگر اداره می‌شود. مهمترین مزیت اصلی کرکره برقی اتوماتیک فراهم کردن راحتی شما در برقراری امنیت و نیروی فیزیکی می‌باشد. شما می‌توانید باز یا بسته شدن را دقیقا همانطور که می‌خواهید انجام دهید با فشردن یک دکمه، بدون توجه به جایی که در آن قرار دارید.

عموماً جهت کرکره برقی مغازه از تیغه کرکره آلومینیوم استفاده می‌شود، نکته‌ای که در انتخاب تیغه آلومینیوم جهت کرکره برقی فروشگاه حائز اهمیت است این است که تیغه کرکره برقی از بیلت 6063 آلومینیوم ساخته شده باشد تا دارای دوام بیشتری باشد و هنگام چرخش سر و صدای کمتری را از کرکره برقی شاهد باشیم. در تصویر بالا انواع تیغه کرکره برقی آلومینیوم قابل مشاهده است که رایج‌ترین نوع تیغه کرکره برقی آلومینیوم تیغه 80 یک پل است، ولی جهت کرکره برقی مغازه و فروشگاه‌هایی با عرض و ارتفاع خیلی زیاد (مثلاً عرض 6٫5 متر و ارتفاع 4٫5 متر و بیشتر) بهتر است از تیغه کرکره برقی 100 دوپل استفاده شود.

جهت هماهنگی کرکره برقی ساختمان با نمای کلی فروشگاه می‌توان از کرکره با رنگ‌های غیر سفید و یا کرکره برقی بصورت ترکیبی از کرکره برقی آلومینیوم و تیغه کرکره برقی پانچ و یا ترکیب تیغه کرکره آلومینیوم و تیغه کرکره پلی کربن شفاف استفاده نمود. همچنین جهت مغازه‌هایی که امنیت در آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و نیاز است در هنگام شب داخل مغازه دیده شود (مانند بانک‌ها، صرافی‌ها، طلا فروشی‌ها، فرش فروشی‌ها و …) می‌توان از کرکره برقی با تیغه کرکره پلی کربن شفاف استفاده نمود.

بررسی موتور کرکره برقی مغازه و فروشگاه

با توجه به این مورد که موتور کرکره توبلار جهت استفاده در کرکره برقی مغازه طراحی و ساخته شده است این نوع موتور کرکره در این کاربرد بسیار رایج است ولی محدودیتی که در استفاده از این موتور داریم این است که جهت کرکره برقی‌های بزرگ با وزن بالا این نوع موتور جوابگو نیست و همچنین این موتور عموماً فاقد برق اضطراری UPS می‌باشد، جهت مغازه‌هایی با دهنه بزرگ و کرکره برقی سنگین وزن استفاده از موتور کرکره برقی ساید و یا موتور کرکره برقی توبلار صنعتی بسیار مناسب‌تر است.

کرکره برقی خوب

عوامل مختلفی برای تعیین قیمت کرکره برقی خوب و مناسب تاثیرگذار هستند و برای تعیین قیمت کرکره برقی شما باید به نکاتی توجه کنید مثلاً اینکه شما کرده برای خودتان را از چه شرکتی خریداری کنید بسیار مهم است. معمولاً بعد از تصمیم برای خرید کرکره برقی و مشاوره با کارشناس فروش شرکت مورد نظر ابعاد مکان مورد نظر که می‌خواهید کرکره برقی را برای آن نصب کنید در تعیین قیمت کرکره برقی اثر دارد و آن کارشناس بر اساس این ابعاد یک پیش فاکتور برای شما تنظیم می‌کند.

در مرحله بعد کارشناس فروش شرکت مورد نظر و در محلی که قرار است که در نصب شود حاضر می‌شود و اندازه دقیق در را اندازه گیری می‌کند و فاکتور اصلی را به شما تحویل می‌دهد.

کرکره برقی با استفاده از موتور به طور عمودی و در جهت محور Y‌ها بالا و پایین می‌رود. موتور کرکره برقی را می‌توان به منبع برق سیمی و یا به منظور بهره وری انرژی به انرژی خورشیدی وصل نمود. در حقیقت کرکره برقی شکل مدرن کرکره دستی است. استفاده از کرکره برقی باعث ایزوله شدن یک مکان در برابر سرقت می‌شود. نسبت به سایر لوازم امنیتی زمان باز و بسته شدن کرکره برقی بسیار بالا است.

کرکره برقی از جنس آلومینیوم ساخته شده است و به دلیل کاربری مناسب و آسان و رنگ‌آمیزی مختلف توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. تمام امنیتی که کرکره دستی برای شما فراهم می‌کند کرکره برقی با چندین درجه بالاتر برای شما فراهم آورده است. با نصب کرکره برقی در پنجره و درب منزلتان می‌توانید باز و بسته شدن آن را مدیریت نمایید. به همین دلیل استفاده از آن در فضاهای داخلی می‌تواند بسیار مهم باشد.

اهرم و لوازم الکترونیکی به کار رفته در کرکره برقی قابل برنامه‌نویسی و تنظیمات خاص می‌باشد. شما می‌توانید اهرم و لوازم الکترونیکی را به گونه‌ای تنظیم نمایید که در یک زمان خاص باز و بسته شوند. به علاوه می‌توانید تنظیمات انجام شده را از راه دور کنترل نمایید.

در سیستم‌های صنعتی استفاده از کرکره برقی به وفور به چشم می‌خورد و فضا را مدرن‌تر نشان می‌دهد. در ساختمان‌های صنعتی و تجاری که به صورت پراکنده دارای چندین درب بزرگ می‌باشند، استفاده از کرکره برقی باعث به حداکثر رساندن بهره وری می‌شود. کرکره برقی با استفاده از دو متریال آلومینیوم سخت کاری شده و ورق گالوانیزه ساخته می‌شود.

چند سالی است که کرکره برقی مغازه‌ها اختراع شده است. اما افرادی هم هستند که از کرکره‌های معمولی یا دستی استفاده می‌کنند. این افراد در واقع به کارایی و ایمنی کرکره برقی فروشگاه شک دارند و فکر می‌کنند کرکره‌های قدیمی بهتر کار می‌کنند. اما چنین چیزی در کرکره برقی دیده نمی‌شود، زیرا تاثیر کرکره برقی از نظر ایمنی بالاست و امکان جابجایی آن با ریموت کنترلی وجود دارد. مهم نیست که چقدر قوی هستید یا نمی‌توانید کرکره برقی را جابجا کنید زیرا سیستم کرکره فروشگاه طوری طراحی شده است که فقط کنترل کننده مرکزی را می‌پذیرد و نیازی به دخالت نیروی انسانی دیگر ندارد.

هنگام سفارش کرکره برقی، لطفاً به موارد زیر توجه کنید:

– از بین انواع کرکره‌های موجود در بازار، مدل مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنید.

– اگر برای درب پاساژ تصمیم به کرکره برقی داشتید به شما توصیه می‌کنیم نوعی که دارای یک تیغه در وسط به جنس شیشه بوده یا مدل پانچ دار آن را تهیه نمایید.

– اگر عرض دهنه درب شما بیشتر از 300 سانتی متر و ارتفاع آن 350 سانتی متر یا بیشتر بود بهتر است برای کرکره برقی خود یک موتور حتماً نصب کنید.

نکات مهم و فنی در زمان انتخاب کرکره پارکینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- نصب حس‌گر به منظور بالا بردن ایمنی بیشتر

2- استفاده کردن از تیغه محکم در کرکره برای سایز درب‌های بزرگ


کنترل از راه دور کرکره برقی

کنترل اتوماتیک کرکره برقی

اهرم‌های آزاد کننده برقی و الکترونیکی را می‌توان به نحوی برنامه ریزی کرد و در تنظیمات خاصی گذاشت تا در زمان‌های خاص باز و بسته شوند. همچنین قابلیت کنترل از راه دور آن را از طریق سیستم، می‌توان فعال کرد. استفاده صنعتی از کرکره برقی کاملاً مشهود است و فضا را مدرن‌تر جلوه می‌دهد. بسیاری از ساختمان‌های صنعتی و تجاری با درهای بزرگ و باز می‌توانند از کرکره‌های برقی برای به حداکثر رساندن بهره وری استفاده کنند.

ساختار کرکره برقی

قوطی‌های مورد استفاده در کرکره برقی باید با ابزار مدرن و پیشرفته عمودی تراز و نصب شوند.

صفحه پلیت‌ها باید در یک جهت با لوله افقی تراز و جای گیرد.

لوله‌های مورد استفاده برای کرکره‌ها باید 2٫5 میل، محکم و یک تکه باشند.

همه جوشکاری‌ها به صورت معکوس و سر بالا انجام می‌شود.

برای نصب تیغه روی لوله از تسمه مخصوصی استفاده کنید که به مرور زمان قطع نشود.

سایز و اندازه‌ی کرکره برقی

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر قیمت کرکره برقی اندازه آن‌هاست که بسته به نوع کاربرد درب در محل مورد نظر (مسکونی، تجاری، اداری و …) کارشناسان پس از بازدید و جستجوی آن را اندازه گیری و قیمت نهایی را اعلام خواهند کرد.

کرکره رول آپ از بهترین و پرطرفدارترین انواع کرکره‌های برقی به شمار می‌رود که مزایای زیادی را در اختیار مشتریان قرار داده است. این نوع از درب‌های اتوماتیک در اغلب مکان‌ها مانند پارکینگ، مجتمع‌های مسکونی و … قابل نصب هستند. دلیل نام‌گذاری این کرکره‌ها به رول آپ این است که از بلا جمع می‌شوند. اما مزایای استفاده از این کرکره محبوب چیست؟

اغلب افراد هزینه درب اتوماتیک برایشان مهم است. علاوه بر اینکه نمی‌خواهند مبلغ زیادی را بابت آن بپردازند تمایل دارند که کیفیت کرکره نیز قابل قبول باشد و از استکام بالایی برخوردار باشد. این کرکره علاوه بر اینکه دارای قیمت مناسب و اقتصادی است می‌تواند نیاز شما به یک درب اتوماتیک و مستحکم را نیز برآورده کند.

کرکره برقی جلوگیری از اتلاف انرژی

امروزه از روش‌های متعددی مانند عایق‌بندی اتصالات، عایق‌بندی درزها و …. برای جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده می‌شود. اما نصب درب این کرکره‌ها می‌تواند به این مساله کمک کند و به میزان 40 ٪ نیز در کاهش انرژی مفید واقع شود. زیرا ساختار آن به گونه‌ای است که می‌تواند از اتلاف انرژی جلوگیری کند.
عدم اشغال فضا با نصب کرکره برقی

از آن جایی که این کرکره‌ها در از بالا جمع می‌شود بنا بر نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند. برخی از مشتریان تمایل دارند تا رول کرکره برقی به طرف داخل جمع شود. اما به طور کلی درب‌های اتوماتیک رول آپ نیاز به فضای کمی دارند و تقریبا در تمام مکان‌ها قابل نصب و استفاده هستند.

تعمیر و نگهداری درب‌های کرکره‌های برقی

بهترین چیز در مورد اکثر کرکره‌های برقی این است که نیاز به نگهداری زیادی ندارند. معمولاً در هوای سرد، قسمت‌های در حال اجرا موتور درب پایین روغن کاری می‌شوند تا عملکرد بهتری داشته باشند. همچنین می‌توانید کرکره برقی خود را صاف کنید تا فشار وارده به موتور که باعث بالا و پایین رفتن کرکره برقی می‌شود به حداقل برسد و در نتیجه عمر موتور کرکره افزایش یابد.

کرکره برقی و درب امنیتی برقی باعث صرفه جویی در زمان می‌شود. با این حال، درب‌ها و کرکره‌های دستی ارزان‌تر هستند و ممکن است گزینه مناسب‌تری برای مشاغل کوچک باشند.

کرکره‌ها یا به صورت الکتریکی کنترل می‌شوند یا به صورت دستی باز و بسته می‌شوند. مانند هر دری، مواد تشکیل دهنده محصول بسته به نیاز مشتری می‌تواند بسیار متفاوت باشد. شما باید دربی را انتخاب کنید که نیازهای ایمنی شما را برآورده کند و همچنین ظاهری جذاب هم داشته باشد.

سعی کنید هنگام انتخاب کرکره برقی برای خانه یا مغازه خود حتما از مشاوران ایمن صنعت استفاده کنید تا بهترین انتخاب و مقاوم‌ترین انتخاب را داشته باشید و در دراز مدت استفاده کنید.

عوامل زیادی هستند که در قیمت کرکره برقی تاثیر دارند که میشود به نوع تیغه، اندازه کرکره، ابعاد کرکره، جنس تیغه و هزینه نصب کرکره برقی و … اشاره کرد. همه این موارد باید توسط شرکت ارائه دهنده خدمات کرکره برقی بررسی شود و بعد قیمت‌گذاری انجام شود. وقتی اندازه دو کرکره باهم برابر باشد فاکتوری که قیمت آن‌ها را از یکدیگر جدا میکند موتور آن است و اگر اندازه یکسان نباشد علاوه بر موتور، اندازه تیغه کرکره برقی هم در قیمت‌گذاری دخیل است.

ویژگی‌های کرکره برقی

درب‌های کرکره‌ای برقی کاربردهای متنوعی داشته و از آن به عنوان درب پارکینگ منازل، درب فروشگاه‌ها و مجتمع‌های تجاری استفاده می‌شود. آن چه که باعث محبوبیت کرکره‌های اتوماتیک شده است، باز و بسته شدن این گونه درب‌ها با استفاده از ریموت کنترل می‌باشد ولی این امکان نیز وجود دارد که به صورت دستی نسبت به بالا و پایین کردن آن اقدام کرد. در ساخت این کرکره‌ها از تیغه‌های مخصوص، موتور و سایر تجهیزات استفاده می‌شود و به طور کلی می‌توان گفت تفاوت آن‌ها در نوع تیغه‌ها و موتور می‌باشد. برای مثال موتورهایی که در انواع قدیمی‌تر این محصول مورد استفاده قرار می‌گرفتند، دارای صدای زیاد و جنس تیغه‌های آن‌ها نیز ضعیف‌تر بوده است. از این رو برای برطرف کردن این مشکل تیغه‌های آلومینیومی یا فولادی جایگزین تیغه‌های قدیمی‌تر شدند.

سوال 1- کدام نوع تیغه کرکره برقی ضد سرقت است؟

جواب – انواع مختلف تیغه کرکره معمولاً از نظر امنیت، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، پس فریب تبلیغات فروشندگان را نخورید و فکر نکنید یک مدل خاص ضد سرقت است و مدل دیگری ضد سرقت نیست. اصولاً کار اصلی کرکره برقی بالا بردن امنیت است و تمام انواع آن جهت ضد سرقت نمودن محل طراحی شده اند.

سوال 2- کدام تیغه‌ها ارزانتر و کدامیک گرانتر است؟

جواب – معمولاً تیغه‌های آلومینیوم، گالوانیزه و فولادی قیمت نزدیک به یک دیگر دارند. البته تیغه آلومینیوم با توجه به طراحی 2 جداره خود تغییر فرم و خرابی خیلی کمتری دارد. تیغه‌های شفاف پلی کربناتی از انواع دیگر گران قیمت‌تر هستند.

سوال 3- کدام موتور گران قیمت‌تر و کدامیک ارزانتر است؟

جواب- موتور ساید اندکی گرانتر است. اگر درب شما کوچک است و تردد کم است موتور تیوبلار انتخاب نمایید ولی اگر درب بزرگ و تردد زیاد است با حدود 35٪ هزینه بیشتر می‌توانید موتور ساید را انتخاب نمایید.

سوال 4- تاثیر شرایط جوی بر روی عملکرد کرکره برقی چگونه است؟

جواب -کرکره برقی به آسانی در برابر باد و باران عمل می‌کند. از دیگر مزایای استفاده از کرکره می‌توان به سازگار با همه شرایط جوی، امنیت و عمر بیشتر نسبت به درهای قدیمی و سنتی اشاره کرد. لازم به ذکر است که قطعی برق نیز خللی در عملکرد کلی کرکره ایجاد نمی‌کند، زیرا کرکره برقی با دست نیز قابل حرکت می‌باشد.

ریل در کرکره برقی

ریل‌ها اجزائی از کرکره برقی هستند که به حرکت تیغه‌ها کمک می‌کنند. این ریل‌ها در دو نوع آهنی و آلومینیومی موجود می‌باشند. استفاده از ریل‌ها به دو منظور صورت می‌گیرد. یکی از وظایف ریل‌ها هدایت کرکره در جهت حرکت و دیگری تثبیت کننده آن به منظورعدم حرکت می‌باشد.


کرکره برقی ضد سرقت

مزایا نصب کرکره برقی

صدای کم کرکره برقی

یکی از مهم‌ترین ویژگی کرکره برقی صدای کم آن در هنگام باز و بسته شدن می‌باشد. هرچه این محصول از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، صدای کم‌تری تولید می‌کند.

عدم نیاز به فضای زیاد

این گونه کرکره‌ها برای نصب نیاز به فضای زیادی نداشته و می‌توان آن را در حداقل فضا نصب کرد. میزان اشغال فضا توسط این گونه کرکره‌ها تا حدی به جک‌های آن نیز بستگی دارد.

ضد سرقت بودن کرکره برقی

این محصول ضد سرقت بوده و امکان باز کردن آن‌ها با دست وجود ندارد، چرا که این گونه درب‌ها توسط ریموت کنترل باز و بسته می‌شوند و از لحاظ امنیت برای ساختمان‌های تجاری و مسکونی بسیار مناسب می‌باشند.

کرکره برقی حیاط

امروزه در اکثر ورودی حیاط‌ها از کرکره برقی استفاده می‌شود. اما نکته حائز اهمیت این است که باید از کرکره‌ای استفاده کنید که موتوری قوی داشته باشد و بتواند پاسخگوی تردد ماشین‌های ساختمان باشد. برای کرکره برقی ساختمان‌هایی با 4 واحد یا بیشتر بهتر است از موتور ساید پر قدرت و سیم پیچ مس استفاده کرد تا تردد بالای خودروها سبب از کار افتادن موتور نشود.

دغدغه دیگری که اهالی ساختمان‌ها با کرکره برقی دارند، میزان صدا آن می‌باشد. برای این که کرکره‌ای بی‌صدا یا کم صدا داشته باشید به شما توصیه می‌کنیم از تیغه‌های آلومینیومی قوس دار کم صدا استفاده کنید. حتی می‌توانید در ساختمان‌هایی که حساسیت صدا بسیار بالاست، تیغه‌های بی‌صدا غضروف دار را بکار ببرید. تیغه‌ها غضروف دار به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بین دو تیغه، یک لایه پلاستیک نرم غضروف مانند قرار گرفته تا مانع از استهکاک و ایجاد صدا گردد.  

معمولاً کرکره برقی یا برای درب ورودی اصلی پارکینگ و یا برای جلوگیری از ورود افراد متفرقه به پارکینگ بعد از درب اصلی به عنوان درب دوم (درب پیلوت) نصب می‌شود. باید توجه داشت که کرکره برقی چه به عنوان درب اصلی پارکینگ و چه بعنوان درب دوم و یا درب بعد از رمپ نصب شود نحوه‌ی اجرا و نوع موتور و تیغه آن تفاوتی ندارد. حتماً باید در ساخت درب کرکره‌ای پارکینگ نکات ریز فنی مورد توجه قرار گیرد و در صورت امکان به رنگهای غیر سفید ساخته شود تا اینکه با نمای ساختمان هماهنگی بیشتری داشته باشد. در زیر توضیحاتی مختصر در مورد چگونگی انتخاب کرکره برقی پارکینگ تقدیم حضورتان خواهد شد.

نصاب کرکره برقی

کرکره برقی، تمام امنیتی که نوع دستی فراهم می‌کند را با چندین درجه بالاتر به همراه دارد و همچنین کاربرد راحت‌تری دارد. استفاده از آن در فضاهای داخلی مثل پنجره‌ها می‌تواند بسیار مهم باشد. شما می‌توانید با نصب کرکره برقی در درب و پنجره‌های منزل خود به هر صورت که می‌خواهید باز و بسته شدن آن‌ها را مدیریت نمایید.

مهمترین مسئله‌ای که باعث شده تا مغازه داران خواستار نصب کرکره برقی برای مغازه خود شوند ایمنی بالایی است که کرکره برقی برای مغازه‌ها ایجاد می‌کند. از کرکره‌های برقی برای درب پارکینگ مسکونی، ورودی مکان‌های تجاری، اداری و … استفاده می‌شود و باعث به وجود آمدن ایمنی بسیار بالا می‌گردد. در صورت استفاده یکدست از کرکره مغازه در خیابان‌هایی که در معرض دید قرار دارند نمای پیاده‌رو بسیار یکدست و مرتب دیده می‌شود و کمکی به طراحی نمای شهری نیز می‌شود.

کرکره مغازه ایمن سنترال را تا چندین سال می‌توانید بدون کمترین مشکلی استفاده کنید زیرا محصولات ما با تضمین کیفیت کالا و نیز خدمات پس از فروش بوده و با خیالی آسوده می‌توانید کرکره مغازه‌تان را با حداقل نقص فنی استفاده نمایید.

جهت انتخاب کرکره برقی مغازه باید دو مورد را در نظر داشته باشیم:

1. انتخاب نوع تیغه کرکره با توجه ظاهر تیغه، ابعاد کرکره برقی و قیمت

2. انتخاب موتور کرکره مناسب با توجه به ابعاد و وزن تیغه انتخابی و فضای موجود در بالای کرکره برقی جهت قرارگیری رول و موتور کرکره

پیش از اینکه بخواهیم به معرفی انواع تیغه و موتور کرکره برقی بپردازیم لازم است بدانیم که نوع موتور و تیغه کرکره هیچگونه تاثیری بر چگونگی جمع شدن رول بالای کرکره به سمت داخل و یا بیرون فروشگاه ندارد و تنها با توجه به شرایط محل نصب کرکره و سلیقه کارفرما، در مورد جهت رول شدن کرکره برقی تصمیم گیری می‌شود. لازم به ذکر است پر کاربردترین تیغه کرکره جهت کرکره‌های کوچک و متوسط، تیغه کرکره آلومینیومی سایز 80 و برای کرکره برقی‌های بزرگ تیغه کرکره آلومینیومی سایز 100 می‌باشد. معمولاً برای کرکره‌های کوچک با وزن سبک موتور توبلار تا گشتاور 140 نیوتن-متر و برای کرکره برقی‌های متوسط و بزرگ از موتور ساید و یا موتور توبلار صنعتی با گشتاور بالا استفاده می‌شود.

همان‌طوری که می‌دانید در چند دهه قبل، مردم از کرکره معمولی برای مغازه استفاده می‌کردند و کرکره مغازه‌ها به‌صورت دستی جابجا می‌شد و به دلیل سختی در جابجایی، نداشتن شکلی زیبا و نیز ایمن نبودن آن، کرکره برقی جایگزین شد و همین‌طور قیمت کرکره معمولی مغازه هم به نسبت کیفیت با کرکره‌های برقی زیاد است و همین‌طور هزینه یراق‌آلات کرکره برقی به نسبت قیمت کرکره معمولی مغازه زیاد نیست.

به همین دلیل قیمت کرکره معمولی در ابتدا بسیار ناچیز به نظر می‌رسد ولی به دلیل معایبی که دارد در طول مدت زمان طولانی اصلا صرفه اقتصادی ندارد. ولی کرکره برقی با داشتن مزیت‌های بسیار که ذکر شده از نظر ایمنی و اقتصادی نسبت به قیمت کرکره معمولی مغازه بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. برای داشتن کرکره برقی مناسب با کیفیت بسیار بالا می‌توانید با کارشناسان رامادُر در تماس باشید. کارشناسان ما در تمام ساعات پاسخ گوی شما عزیزان بوده و تمام اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهند.

برای دریافت اطلاعات در مورد قیمت کرکره سوله همچنین قیمت کرکره فروشگاه و مشاوره‌ی رایگان برای خرید و انتخاب، با کارشناسان رامادُر در تماس باشید.
محاسبه قیمت کرکره مغازه در هر رول ارتفاعی در حدود 30 سانتی‌متر از ارتفاع کل (کف تا سقف) را اشغال می‌کند.

کرکره برقی فروشگاه‌ها

کرکره برقی‌هایی که در فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، علاوه بر استحکام و امنیت، باید از زیبایی و جذابیت نیز برخوردار باشند. این کرکره‌ها در فروشگاه‌ها به منظور جلوگیری از سرقت بکار گرفته می‌شود، بنابراین تیغه‌های بکار رفته در آن‌ها باید از نوع سنگین و مقاوم باشد. برای فروشگاه‌ها بهتر است از قفل‌های برقی یا نیمه اتوماتیک استفاده کنید.


فروش درب کرکره ای

کرکره برقی مغازه‌ها

کرکره مغازه برقی چند سالی است که جایگزین کرکره‌های قدیمی و سنتی مغازه‌ها شده است آن هم به این دلیل است که با گذشت و ومرور زمان اکثر فنر‌ها و پیچ مهره‌ها با روغنکاری که میشود هم سفت میشود و هم بالا بردن و پایین آوردن این نوع کرکره‌ها سخت شده است. از قدیم تا کنون بهترین نوع حفظ اموال و سرمایه داخل مغازه برای یک مغازه دار کرکره مغازه بوده و چندین کرکره باب در مغازه بود که دو مدل هم از این نوع کرکره‌ها کرکره سینوسی و کرکره لانه زنبوری است، ولی امروزه با وجود موتور و سیستم‌های پر قدرت دیگر نیازی به بالا و پایین آوردن با اهرم یا میله و اینکه بدون از قدرت انسانی خرج شود می‌توان با استفاده از یک ریموت امکان باز و بسته شدن آن فراهم می‌شود.

بهترین مزیتی که دارد همین دو موردی بود که در متن توضیح داده شد اولین مورد این است که نیازی به بالا و پایین آوردن کرکره به صورت دستی نیست و با یک ریموت که با استفاده از موتور‌های قدرتی به راحتی بالا و پایین میشود و دومین موضوع این است که از سرمایه و ثروتی که داخل مغازه وجود دارد بهتر از کرکره‌های سنتی و قدیمی امنیت را تضمین می‌کند.

کرکره برقی درب ورودی آپارتمان و شرکت

همانگونه که بارها و بارها شنیده‌ایم درب‌های ضد سرقت ورودی شرکت و آپارتمان واقعاً ضد سرقت نیستند و فقط اندکی از درب‌های معمولی ایمن‌تر هستند، لذا یکی از راههای بالاتر بردن امنیت این دربها نصب حفاظ کرکره برقی درب ضد سرقت آپارتمان است. همانگونه که از قدیم مرسوم بوده و تجربه نشان داده کرکره‌های سنتی و سپس نسل جدیدتر آن‌ها یا همان کرکره برقی‌ها می‌توانند بعنوان یک حفاظ کارآمد و ضد سرقت برای انواع کاربری‌ها نصب شوند.

یکی از کاربریهای جدید کرکره‌های برقی نصب آن‌ها جلوی درب ورودی آپارتمان و بالابردن امنیت است. یکی از مزیت‌های اصلی این حفاظ‌ها در مقایسه با سایر حفاظ‌ها علاوه بر امنیت، آسانی در استفاده است که بدون نیاز به قدرت بدنی خاص و با استفاده از ریموت حتی توسط یک کودک نیز قابل استفاده است. مزیت دیگر، زیبایی کرکره برقی و امکان هماهنگی آن با رنگ درب است.
امنیت و ضدسرقت بودن کرکره برقی درب آپارتمان

از گذشته‌های دور برای بالابردن امنیت مکانهایی مانند مغازه و … از کرکره برقی استفاده شده است و تجربه نشان داده این نوع حفاظ امنیت خیلی بالایی دارند. حال کرکره‌های برقی یک مزیت امنیتی نسبت به کرکره برقی‌های سنتی دستی دارند و آن این نکته است که علاوه بر جاقفلی نصب شده بر روی درب خود موتور و گیربکس کرکره برقی نیز قفل شده و حتی اگر قفل کرکره برقی باز شود، باز نمودن این حفاظ بسیار دشوار است. مثلاً در عکس زیر یک روف گاردن را مشاهده می‌نمایید که برای ایمنی و جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز به محیط ساختمان، جلوی درب و پنجره upvc، یک عدد کرکره برقی شفاف پلی کربنات نصب شده است. سپس جهت زیبایی بیشتر، ریل‌ها و رول کرکره ضد سرقت را با پنل‌های طرح چوب پوشانده اند.

کرکره برقی درب آپارتمان

کرکره برقی مغازه، در دهه اخیر جایگزین شکل‌های اولیه کرکره مغازه شده است. یکی از دلایل قیمت مناسب کرکره برقی مغازه با وجود امنیت و رفاه بالای آن است. چراکه با گذشت زمان و سفت شدن فنرهای کرکره و نیز روغن کاری مداوم، بالا و پایین بردن آن با استفاده از دست بسیار سخت شد. از گذشته بهترین نوع حفاظ درب مغازه، کرکره بوده است. شکل‌های اولیه، دستی بالا و پایین می‌شد مانند کرکره لانه زنبوری و کرکره سینوسی، ولی امروزه کرکره به وسیله یک موتور و قدرت برق کار می‌کند و با استفاده از یک ریموت امکان باز و بسته شدن آن فراهم می‌شود. مهمترین امتیاز کرکره اتوماتیک نسبت به دستی فراهم کردن راحتی شما در برقراری امنیت و نیروی فیزیکی می‌باشد.

کرکره‌های برقی عموماً یک سیستم درب عمودی هستند اما می‌توانند به صورت عمودی انباشته یا کشویی به صورت افقی باشند. آن‌ها می‌توانند به صورت دستی یا برقی باشند. بسته به شرایط مورد نیاز، کرکره‌های غلتکی از فولاد گالوانیزه یا آلومینیوم اکسترود شده و گاهاً از جنس استنلس استیل ساخته می‌شوند. درب کرکره‌ای به عنوان یک دستگاه برقی طبقه‌بندی می‌شود، کلیه محصولات ما با استانداردهای ایمنی جهانی مورد آزمایش و گواهی قرار گرفته و دارای مارک CE می‌باشند. از چند دهه پیش استفاده از کرکره فلزی برای محافظت بیشتر در جلوی درب مغازه‌ها و فروشگاه‌ها متداول شده است.

به مرور ظاهر و نوع اجزای آن تغییر کرد دارای تغیه‌های آلومینیومی گردید. که سبک‌تر بود و مقاوم. امروزه بیشتر افراد تمایل به نصب کرکره برقی اتوماتیک دارند. علاوه بر سهولت در استفاده از ایمنی بالایی برخوردار است. کرکره برقی روی پنجره‌ها و یا درب ورودی نصب میشود و برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد. بطور کلی معمولا برای ایجاد سایه در خانه، امنیت، جلوگیری از افزایش گرما و ایجاد حریم خصوصی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. همانطور که از نام آن پیداست، توسط یک رول بالا و پایین میشود و میتواند هم برای پنجره‌ها و هم دربها مورد استفاده قرار گیرد. شما با استفاده از کنترلهای از راه دور میتوانید کرکره درب و پنجره خود را باز و بسته کنید. در کرکره‌های غلتکی، کل اسلایدها به آرامی در داخل رول پیچیده میشود.


طرح های کرکره برقی

انواع تیغه کرکره برقی

در ساخت کرکره برقی از تیغه‌هایی با جنس‌های مختلف استفاده می‌شود که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تیغه‌های آلومینیوم

تیغه‌های آلومینیومی از بیلت آلومینیوم ساخته شده اند. این تیغه‌ها ضد خش و سبک بوده و و برای اماکنی که میزان تردد بالاست مانند سوله ها، مغازه‌ها و مکان‌های صنعتی مناسب می‌باشد. تیغه‌های آلومینیومی نمونه‌ای از پرفروش‌ترین و رایج‌ترین انواع تیغه‌هایی است که در ساخت این گونه کرکره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تیغه‌های پلی کربنات

این تیغه‌ها که به نام تیغه شفاف نیز معروف می‌باشد به دلیل مقاومت بالایی که دارد بیشتر در مکان‌های امنیتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تیغه‌ها ضد زنگ، ضد خش و ضد آتش سوزی می‌باشند و دارای رنگ‌های متنوعی می‌باشند. به دلیل متریال با کیفیتی که در ساخت این نوع تیغه‌ها بکار رفته، قیمت‌های بالاتری نسبت به سایر تیغه‌ها دارد.

تیغه‌های گالوانیزه فوم دار

تیغه‌های گالوانیزه از استحکام بیشتری نسبت به تیغه‌های آلومینیموی برخوردار هستند. این گونه تیغه‌ها برخلاف تیغه‌های الومینیومی، ضدخش نیستند و در صورت خش برداشتن، احتمال زنگ زدگی ان وجود دارد. کیفیت این تیغه‌ها به نوع ساخت و رنگی که در آن بکار رفته بستگی دارد و بیشتر در ساختمان‌های مسکونی و پارکینگ‌ها از این نوع تیغه استفاده می‌شود.


کرکره برقی درب آپارتمان

بررسی انواع تیغه کرکره برقی پارکینگ

عموماً جهت کرکره برقی پارکینگ از تیغه کرکره آلومینیوم استفاده می‌شود، نکته‌ای که در انتخاب تیغه آلومینیوم جهت کرکره برقی پارکینگ بسیار حائز اهمیت است این است که تیغه کرکره برقی از بیلت 6063 آلومینیوم ساخته شده باشد. تیغه کرکره‌های ساخته شده از آلومینیوم ضایعات هنگام چرخش صدای زیادی ایجاد میکنند و جهت پارکینگ بخصوص در ساختمانهای جنوبی توصیه نمی‌شوند. جهت هماهنگی کرکره برقی ساختمان با نمای کلی ساختمان می‌توان از کرکره با رنگ‌های غیر سفید و یا کرکره برقی طرح چوب استفاده نمود. در صورتی که ساختمان جنوبی است و نیاز به ورود نور به پارکینگ احساس می‌شود می‌توان بصورت ترکیبی از کرکره برقی آلومینیوم و تیغه کرکره برقی پانچ و یا ترکیب تیغه کرکره آلومینیوم و تیغه کرکره پلی کربن شفاف استفاده نمود.

کرکره برقی شفاف شیشه‌ای طلقی نانو پلی کربنات

این تیغه‌های کرکره برقی معمولاً جهت اماکنی نظیر بانک‌ها و صرافی‌ها که از نظر امنیتی نیاز است در هنگام شب داخل آن‌ها رویت شود کاربرد دارد. این کرکره برقی‌ها علاوه بر عبور نور و محافظت در برابر اشعه UV، در مقایسه با سایر کرکره برقی‌ها بیشترین ضریب ایمنی در برابر سرقت و خرابکاری را دارا و انواع مختلف آن دارای تائیدیه امنیتی از پلیس پیشگیری نیروی انتظامی می‌باشد. با توجه به اینکه هر متر مربع از کرکره برقی شفاف حدوداً 11 کیلوگرم وزن دارد، توصیه می‌شود این تیغه‌ها بهمراه موتور ساید مورد استفاده قرار گیرند.

این تیغه‌ها از مواد پلی کربنات با مقاومت مکانیکی بسیار بالا و مقاوم در برابر ضربه در رنگهای گوناگون از جمله شیشه‌ای، دودی رنگ، برنز، آبی، مسی رنگ و … ساخته می‌شوند. کرکره‌های برقی شفاف پلی کربنات بدون رنگ بیشترین شفافیت را دارا است و با توجه به نیاز کارفرما امکان تولید آن با رنگهای گوناگون وجود دارد و در صورت نیاز می‌توان با افزودن مواد و یا انجام سند بلاست آنرا به کرکره برقی مات تبدیل نمود.

تیغه‌های کرکره برقی شفاف با استفاده از لوله‌های آلومینیومی یا زوارهای آلومینیومی و یا لوله استیل به یکدیگر متصل می‌شوند. جهت کرکره برقی با عرض دهنه کوچک (حدوداً تا 4 متر) از کرکره برقی شفاف با لوله و یا زوار آلومینیومی استفاده می‌شود ولی برای پروژه‌هایی با عرض دهنه بزرگ و همچنین پروژه‌هایی که امنیت و خاصیت ضد سرقت برای ما از اهمیت برخوردار است کرکره برقی شفاف با لوله استیل توصیه می‌گردد.

لازم بذکر است تیغه‌های کرکره برقی شفاف را می‌توان بصورت ترکیبی با سایر تیغه‌های کرکره برقی استفاده نمود.

مواد اولیه کرکره‌های برقی شفاف پلی کربنات می‌باشد که عموماً وارداتی می‌باشد و یکی از برترین برندهای آن بایر المان می‌باشد. تیغه‌های پلی کربنات با ضخامت استاندارد 5mm، 3mm، 2mm و همچنین 3mm با ضخامت 5mm در لبه‌های بیرونی تولید می‌شوند. عوامل تاثیر گذار بر قیمت تیغه‌های پلی کربنات 1- کیفیت و برند مواد اولیه آن 2- ضخامت تیغه شفاف و وزن هر متر مربع آن 3- جنس لوله و یا زوار بین تیغه‌ها و رنگ آن می‌باشد.


مدل کرکره برقی

تیغه کرکره برقی آلومینیوم

این نوع تیغه کرکره برقی‌ها از بیلت استاندارد آلومینیوم با تکنیک اکستروژه تولید می‌شوند و در اصطلاح تیغه کرکره آلومینیوم اکسترود نامیده می‌شوند. این تیغه کرکره‌ها در مرحله بعد با رنگ الکترو استاتیک ضد خش پوشانده می‌شوند. بعضی کارخانجات در این مرحله اقدام به عرضه تیغه کرکره برقی‌های تولیدی خود می‌نمایند ولی بعضی دیگر کاخانجات برچسب‌هایی به تیغه کرکره‌ها می‌چسبانند (این بر چسب‌ها علاوه بر تبلیغ برند تولید کننده تیغه کرکره برقی از خش افتادن تیغه کرکره‌ها در هنگام حمل و نقل و نصب جلو گیری می‌کنند) به این تیغه کرکره برقی‌های برچسب دار در اصطلاح تیغه لیبل دار می‌گویند. تفاوت اصلی این تیغه‌های کرکره برقی 1- وزن تیغه و میزان آلومینیوم استفاده شده در هر متر مربع 2- در درصد استفاده از آلومینیوم بازیافتی نسبت به بیلت استاندار و فابریک آلومینیوم 3- برند کارخانه سازنده آن می‌باشد

لازم بذکر است، وزن کرکره برقی سایز 80 از حدود 5٫5 کیلو گرم در یک متر مربع الی 7 کیلوگرم در هر متر مربع می‌باشد. گاهی همکاران ما اعلام می‌دارند که تیغه ارائه شده توسط آن‌ها 9 کیلوگرم و یا بیشتر است به این تیغه‌های کرکره برقی تیغه‌ی فیلربالا می‌گویند قیمت آن حدوداً 40٪ بالاتر از تیغه‌های نرمال می‌باشد، توصیه این شرکت به کارفرمایان گرامی این است که در صورت تهیه تیغه کرکره برقی فیلر بالا حتماً آنرا بر روی باسکول وزن نمایند تا از وزن و کیفیت آن اطمینان حاصل فرمایند.

تیغه‌های کرکره برقی آلومینیوم بصورت استاندارد برای کرکره برقی با عرض تقریبی 7 متر و ارتفاع تقریبی 6 متر قابل اجرا هستند، البته برای ابعاد بزرگ تیغه کرکره برقی سایز 100 که دارای دو پل داخلی می‌باشد بر تیغه کرکره برقی سایز 80 که دارای یک پل داخلی است اولویت دارد.

این کرکره برقی‌ها با لیبل‌های گوناگون از جمله آلما ALma – آکاد Akad – کروکی Croci – آکپای Akpai – آکرول Akroll – آلبا Alba – آلرول Alroll – آلتکو Altco – اراک RaTwoo – آلوتک Alutec و … تولید می‌شوند.

تیغه کرکره برقی طرح چوب

تیغه‌های کرکره برقی طرح چوب، سنگ و … (دکورال – لوکس) در واقع همان تیغه‌های کرکره برقی آلومینیوم اکسترود و یا گالوانیزه فوم دار هستند که پس از تولید ابتدا به این تیغه کرکره‌ها یک یا دو لایه پوشش رنگ الکترواستاتیک بعنوان زمینه زده می‌شود و سپس برچسب‌هایی با طرح چوب بوسیله گرما و با تکنیک ترموفیت بر روی تیغه کرکره‌های رنگ شده می‌چسبانند. لازم بذکر است قیمت کرکره برقی طرح چوب گالوانیزه و آلومینیوم چندان تفاوتی با یکدیگر ندارد.

این تیغه کرکره برقی‌ها از پایداری رنگ و عمر مفید بسیار خوبی برخوردارند و تابش مستقیم آفتاب، سرما، گرمای شدید و شرایط آب و هوایی مرطوب و شرجی تاثیری بر دوام آن‌ها ندارد. این تیغه‌ها بخصوص برای درب ورودی پارکینگ ساختمانهایی که درب وروردی آن و درب ضد سرقت واحدهای آن طرچ چوب میباشد توصیه می‌شود. بطور کلی میتوان با استفاده از تیغه کرکره‌های طرح چوب ترکیب و دیزاین زیبایی برای نمای ساختمان ایجاد کرد که هماهنگی مناسبی با محیط اطراف و یا طبعت داشته باشد.

کرکره برقی پانچ شده (سوراخ دار)

از پانچ شدن تیغه‌های آلومینیومی تک جداره این نوع تیغه کرکره برقی ساخته می‌شود و تیغه‌های پانج معمولاً بصورت ترکیبی با تیغه‌های نرمال آلومینیوم جهت زیبایی و همچنین نفوذ نور به داخل محیط نصب از جمله پارکینگ ساختمانهای جنوبی و فروشگاه‌ها استفاده می‌شود. لازم بذکر است با توجه به اینکه این تیغه کرکره برقی‌ها از نوع تک جداره می‌باشند و از نظر مکانیکی مقاومت پایین‌تری نسبت به سایر کرکره برقی‌ها دارند استفاده از آن بصورت یک کرکره برقی کامل توصیه نمی‌گردد و حداکثر تا 6 عدد تیغه پانچ توصیه میشود. بهتر است جهت جلوگیری از نفوذ صدا و گرد وغبار از درون سوراخ‌های کرکره برقی پانج شده این سوراخ‌ها با تلق شفاف (پلی کربن) پوشانده شوند.


دربهای کرکره ای ریموت دار

انواع موتورهای کرکره برقی

کرکره‌های برقی از قسمت‌های مختلفی تولید شده‌اند که موتور کرکره برقی از اجزای اصلی آن محسوب می‌شود که با نیروی گشتاور دینامیک باعث حرکت تیغه‌ها و کار باز و بسته شدن کرکره برقی می‌شود. موتور کرکره برقی دارای دو نوع معمولی وUPS است که در کرکره برقی معمولیزنجیری به کار رفته که برای بالا و پایین کردن کرکره برقی در زمانی که برق قطع شده است استفاده می‌شود. کرکره برقی نو یو پی اس دارای 12 برق اضطراری می‌باشد که علاوه بر آن زنجیر در زمانی که برق ساختمان قطع شده باشد برای بالا و پایین بردن کرکره برقی استفاده می‌شود.

موتور‌های توبولار برای درب‌های با تردد پایین و ابعاد کوچک استفاده می‌شود.

موتور‌های ساید یا زنجیری برای درب‌های با تردد بالا و ابعاد بزرگ استفاده می‌شود.

نحوه‌ی انتخاب موتور با توجه به ابعاد، تردد و پیشنهاد کارشناسان شرکت نوین گیت صورت می‌گیرد.

کرکره برقی اتوماتیک دارای مصرف‌های مختلفی است که شامل درب‌های اتوماتیک پارکینگی، مغازه ای، پنجره‌ای و صنعتی می‌باشد. هرکدام از این نوع درب‌ها نسبت به کار برد از تیغه، موتور و متعلقات مخصوص به خود بر خوردار می‌باشد.

موتور توبولار کرکره برقی

نوع اول این موتور‌ها بیشتر برای کرکره برقی‌های کوچک مثل کرکره برقی پنجره و بالکن استفاده می‌گردد. توان این نوع از موتورهای توبلار کرکره برقی از قدرت 30 نیوتن بر مترمربع الی 60.80، 100.120 تا 140 نیوتن بر مترمربع تولید می‌شوند. نوع دوم موتورهای توبلار کرکره برقی، صنعتی هستند که با قدرت‌های 230 نیوتن و 300 نیوتن بر مترمربع ساخته‌شده و می‌توانند برای کرکره‌هایی با وزن 500کیلوگرم نیز استفاده شوند.

توجه: هر نیوتن معادل 1٫8 کیلوگرم می‌باشد، یعنی موتور توبلاری با قدرت 100 نیوتن می‌تواند کرکره‌ای با وزن 180 کیلوگرم را بالا بکشد. از متعلقات موتور کرکره برقی توبلار یک آچار فابریک اضافه برای مواقع ضروری هنگام قطع برق است که می‌توان برای بالا و پایین کردن کرکره برقی، بدون وجود برق از آن استفاده کرد.

موتورهای ساید کرکره برقی

موتورهای کرکره برقی ساید یا گیربکسی دارای قدرت‌های 150.300، 500.600 و 800 کیلوگرم و … هستند. از بین این موتور‌ها با توان‌های مختلف، موتور‌های ساید کرکره برقی 300 کیلوگرم و 500 کیلوگرم بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند. خوب طبیعتاً همانطور که مشخص است یک موتور ساید با قدرت 300 کیلوگرم می‌تواند کرکره‌ای با وزن 300 کیلوگرم را بالا بکشد به همین دلیل نیز می‌تواند انتخابی خوب برای کاربردهای مختلف باشد. در ضمن نباید از وزن لوله و متعلقات موتور‌های ساید نیز چشم‌پوشی کرد. برای اطلاع از قدرت و قیمت انواع موتورهای کرکره برقی با ما همراه باشید.

در تقسیم‌بندی دیگر می‌توان تمام موتورهای ساید را در دو نوع با باطری و بدون باطری طبقه‌بندی نمود. از ویژگی‌های موتور‌های ساید می‌توان به این موضوع اشاره کرد که تمام موتورهای کرکره برقی ساید دارای زنجیر خلاص کن می‌باشند که در مواقع ضروری قطع برق می‌توان برای بالا کشیدن کرکره از آن استفاده نمود.

در حال حاضر شاید بتوان کمتر مغازه و فروشگاهی را در سطح شهرها یافت که از کرکره برقی استفاده نکنند. این نوع از کرکره‌ها همانطور که از نامشان پیداست برای اینکه بتوانند کار کنند لازم است تا به برق شهری متصل شوند و از این طریق برق آن‌ها تامین شود. یکی از مشکلاتی که در کلان شهر‌ها به خصوص تهران در فصل تابستان با آن رو به رو است معضل قطع ناگهانی برق می‌باشد. با توجه به اینکه قطعی برق مسئله‌ای از پیش تعیین شده نبوده و اطلاع‌رسانی از بابت آن صادر نمی‌شود قطع ناگهانی برق می‌تواند موجب سوختگی موتور کرکره برقی شود. با توجه به اینکه اصلی‌ترین بخش هر کرکره برقی موتور گرداننده آن می‌باشد از این رو لازم است تا پیش بینی‌های لازمه را به جهت جلوگیری از سوختگی آن در نظر گرفت.


بهترین نصاب کرکره برقی سنترال کجاست

کرکره برقی در زمان قطعی برق

در روزهای تابستان با توجه به مشکلات شبکه برقی و قطعی مداوم برق، دارندگان کرکره برقی با مشکلات بسایر زیادی موجه شده اند. لذا نیاز به خرید دستگاه برقی اضطراری ups برای کرکره برقی بیش از پیش احساس می‌شود. پیش از وارد شدن به موضوع انواع یو پی اس برای کرکره برقی لازم است ذکر کنیم تقریباً تمامی موتور‌های کرکره برقی دارای خلاص کن جهت استفاده در هنگام قطع برق هستند. معمولاً این تجهیزات بصورت قلاب خلاص کن در موتور توبلار و زنجیر خلاص کن در موتور ساید تعبیه شده‌اند.

ولی گاهی تردد کرکره بسیار زیاد است مانند کرکره برقی پارکینگ و یا موتور کرکره برقی در دسترس نیست، مانند کرکره برقی مغازه‌ای که رول آن در داخل تابلو محفوظ شده است. در این صورت بهترین گزینه خرید دستگاه ups برای کرکره برقی می‌باشد.

چه موتورهای به UPS نیاز دارند؟

قبل از اینکه بخواهیم برای موتور کرکره خود یو پی اس خریداری کنیم باید نوع موتور را تشخیص دهیم. معمولاً دو نوع موتور کرکره برقی داریم یک نوع از موتور‌ها بصورت پیش فرض داراب باطری بک آپ و ups هستند که سایر مدار آن‌ها در حدود 28×38×12 می‌باشد و یک نوع دیگر موتور‌هایی هستند که بصورت پیش فرض فاقد برق اضطراری ups هستند و سایز مدار فرمان آن‌ها کوچکتر و در حدود 10×15×5 سانتیمتر می‌باشد.

اگر موتور شما از نوع اول بود و در هنگام قطع برق با استفاده از ریموت نتوانستید کرکره را حرکت دهید، یا بخش یو پی اس مدار فرمان شما و یا باطری‌های آسیب دیده‌اند و نیاز به بررسی دارد.

ولی اگر موتور شما از نوع فاقد ups بود می‌توانید با خرید یک دستگاه ups، حتی در هنگام قطع برق با استفده از ریموت کنترل، کرکره برقی را حرکت دهید. این گونه موتورها معمولاً 2 نوع هستند.

نکته:

این UPS‌ها بصورت تخصصی برای استفاده بهمراه موتور کرکره ساخته شده‌اند و در داخل خود دارای مدار گیرنده و 2 عدد ریموت کنترل می‌باشند. پس از نصب این یو پی اس اگر بخواهید ریموت‌های قبلی خود را بر روی آن کد دهید، لازم است بدانید به احتمال خیلی بالا ریموت‌های قدیمی شما با این UPS سازگار خواهد بود ولی در موارد جزئی دیده شده که ریموت‌ها قبلی بر روی دستگاه جدید ست نمی‌شوند.

یو پی اس‌های معمولی موجود در بازار

اگر بخواهید از UPS‌های معمولی موجود در بازار برای استفاده بهمراه موتور‌های کرکره برقی استفاده نمایید، باید رنج بالاتر از مقادیر نامی موتور کرکره در نظر گرفته شود. زیرا موتور‌ها در هنگام راه اندازی 4 تا 6 برابر بیشتر از جریان نامی خود آمپر می‌کشند و لازم است دستگاه UPS توان تحمل این جریان اولیه را داشته باشد. معمولاً UPS‌های زیر برای موتور‌های کرکره استفاده می‌شود:

یو پی اس حداقل 1200 ولت آمپر برای استفاده بهمراه موتور توبلار تا 140 نیوتن/ متر

یو پی اس حداقل 1600 ولت آمپر جهت استفاده بهمراه موتور ساید 300 نیوتن/متر و توبلار صنعتی

یو پی اس حداقل 2000 ولت آمپر جهت استفاده بهمراه موتور ساید 500/600 نیوتن/متر

مزیت UPS معمولی بر UPS‌های مخصوص کرکره برقی

مزیت یو پی اس‌های معمولی این است که علاوه بر موتور کرکره برقی، دوربین مدار بسته، کامپیوتر، چراغ و… را نیز می‌توان به آن متصل نمود تا درهنگام بی‌برقی این محصولات نیز مورد استفاده قرار گیرند. ولی UPS‌های مخصوص کرکره برقی، فقط قابلیت اتصال به کرکره برقی را دارند.

لوازم جانبی کرکره برقی

کرکره برقی دارای یکسری لوازم جانبی از جمله اندکپ، کاور بالای کرکره، جاقفلی، قوطی، فلاشرها، لاستیک انتهای تیغه، چشمی ها، کیس تیغه ها، ریموت و رسیور، پایه ستاره‌ای شکل، بردها، آداپتور ابتدا و انتهای موتور و موئی داخل ریل، می‌باشد.
نکات نگهداری از کرکره برقی

از کار کردن با موتور بیشتر از سه بار پشت سر هم خودداری کنید.
از باز و بسته شدن کرکره‌ها به صورت نیمه تمام جلوگیری کنید.
ریموت کنترل را در زیر تابش نور خورشید و یا شرایط جوی مختلف قرار ندهید.
شستشوی کرکره برقی باید به گونه‌ای انجام شود که آب به قسمت موتور و رسیور نرسد.
نباید وزن اضافی به کرکره وارد کنید.
در مسیر حرکت رول نباید مانعی وجود داشته باشد.
کرکره‌های برقی سالی یکبار یا دوبار باید گریس کاری شوند. کرکره‌های بلبرینگی نیازی به گریس کاری ندارند.

مراکز خرید کرکره برقی

کرکره برقی را در مراکز خرید متعددی می‌توانید تهیه کنید. در اصفهان این محصول را می‌توان در خیابان آراسته، خیابان پروین پل سرهنگ، خیابان شهید واقفی و خیابان وحدت تهیه نمود. همچنین مراکز خرید بسیار زیادی در تهران وجود دارد، از جمله خیابان نعمتی، بلوار میرداماد، میدان رسالت خیابان ولیعصر، یوسف آباد و خیابان شهید جهان آرا؛ شما می‌توانید برای خرید کرکره برقی به این محل‌ها مراجعه کنید.
قیمت تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی دو مدل دارد: تیغه گالوانیزه و تیغه پلی کربنات. تیغه گالوانیزه تیغه ارزان‌تری نسبت به سایر به حساب می‌آید اما این به معنای خوب نبودن آن‌ها نیست؛ تیغه‌های گالوانیزه به صورت محدب دو جداره هستند و برای تشخیص آن باید یک آهنربا را به سطح تیغه نزدیک کنید.

تیغه پلی کربنات نوع دیگری از تیغه کرکره برقی است، تیغه پلی کربنات یا تیغه شیشه‌ای زیبایی بصری فوق العاده‌ای دارد و اگر شما ظاهر کرکره برقی برایتان اهمیت دارد پیشنهاد می‌شود که از این نوع تیغه استفاده کنید. این تیغه‌ها از مقاوت بالایی هم برخوردار هستند از دیگر ویژگی‌های تیغه پلی کربنات میشود به خاصیت ضد شعله‌ور بودن آن‌ها و جلوگیری از سرایت آتش اشاره کرد. قیمت تیغه‌های پلی کربنات وارداتی گران‌تر از نمونه‌های داخلی می‌باشد.

رنگ کرکره برقی

نکته دیگری در خرید کرکره برقی باید به آن دقت کنید رنگ آن است. اگر به زیبایی اهمیت می‌دهید بهتر است به رنگ نمای ساختمان توجه کنید و رنگ کرکره برقی را متناسب با آن انتخاب کنید. مثلا اگر نمای ساختمان شما تراورتن از تیغه کرم بهتر است که استفاده کنید چون این سنگ‌ها معمولا رنگ کرمی و قهوه‌ای روشن دارند. کرکره‌های برقی غیر شفاف با رنگ الکترو استاتیک رنگ‌آمیزی می‌شوند، این نوع رنگ که در صنعت خودرو و لوازم خانگی هم کاربرد دارد معمولا قیمت بالاتری دارد، در ضمن رنگ سفید نیز در رنگ‌آمیزی کرکره برقی قیمت پایین‌تری نسبت به سایر رنگ‌ها دارد.

در قدیم برای اکثر مغازه‌ها از کرکره‌های سنتی استفاده می‌شد. این کرکره‌ها یک تکه و از جنس آهن یا گالوانیزه بودند. هنگام بالا و پایین بردن کرکره سر و صدای زیادی ایجاد می‌شد، به نحوی که همسایه‌ها با صدای بالا رفتن کرکره متوجه باز و بسته شدن درب می‌شدند.

کرکره‌های سنتی (دستی)

در سالهای قبل کرکره‌ها به صورت دستی باز و بسته می‌شدند. اما اکنون با پیشرفته شدن ساخت و تولید کرکره کرکره‌ها هم به صورت دستی کار میکنند و هم به صورت الکتریکی

البته اگر ورق کرکره سالم باشد می‌توان کرکره‌های سنتی را نیز برقی کرد در غیر این صورت حتما باید کرکره عوض شود.

کرکره الکتریکی

این کرکره‌ها به صورت الکتریکی و خودکار توسط موتورهای الکتریکی نصب شده کار می‌کنند. این موتورها می‌توانند به روش‌های مختلف از طریق سویچ‌های الکتریکی یا ریموت کنترل از راه دور کنترل و استفاده شوند.

کرکره برقی آلومینیومی

آلمینیوم فلزی نرم و سبک اما بسیار قوی است. این عنصر غیر مغناطیسی بوده و بسیار بادوام و مقاوم در برابر زنگ‌زدگی است.
آلومینیوم در بسیاری از صنایع از اتومبیل‌سازی و هواپیما گرفته تا لوازم برقی و الکتریکی کاربرد دارد. صنایع ساختمانی و علی‌الخصوص کرکره ازجمله محصولات مشتق از این فلز می‌باشد. این کرکره هوشمند که از تیغه‌های آلومینیومی شکل می‌گیرد مزایای فراوانی دارد که به شرح زیر هست:

مزایای استفاده از کرکره برقی آلومینیومی

* کرکره برقی این قابلیت را دارد تا در صدها رنگ و ابعاد تولیدشده و در هر نما و سلیقه‌ای قرار گیرد. درواقع این تنوع طیف می‌تواند صدها نوع سفارش رنک را شامل شود.

* ظاهر یکدست کرکره که با تیغه‌های آلمینیوم پوشیده می‌شود نظم و هارمونی به هر نما بخشیده و ظاهری یکسان خلق می‌کند.

* عایق بودن کرکره آلومینیومی باعث می‌شود تا سدی بزرگ در برابر سرما و گرما شکل گرفته و گرد و خاک دیگر آلاینده‌ها و آلودگی صوتی را مانع می‌شود.

پرکاربردترین تیغه کرکره برقی، کرکره برقی آلومینیومی می‌باشد که با توجه به سایز دهنه و کاربری کرکره برقی در سایزهای متنوع تولید می‌شود. سایز تیغه کرکره برقی، برابر است با ارتفاع آن بر حسب میلیمتر، مثلاً تیغه 2 پل 80 یعنی تیغه کرکره‌ای که ارتفاع آن 80 میلیمتر است و 2 پل آلومینیومی جداره داخلی و خارجی آنرا به هم متصل نموده است. در ادامه توضیحاتی در مورد انواع تیغه کرکره آلومینیومی ساده، غضروفدار، پانچ و تیغه کرکره طرح چوب ارائه خواهد شد.


کرکره برقی چی بخرم

سیستم خلاص کن موتور کرکره برقی توبولار و ساید

خلاص کن موتور توبلار کرکره برقی به صورت یک قلاب است که می‌توانیم با چرخاندن آن به سمت راست و چپ کرکره برقی را بالا و پایین نماییم. همچنین می‌توانیم با قرار دادن یک هندل در این قلاب به صورت آسانتر کرکره برقی را بصورت دستی بالا و پایین نماییم. البته حتی بدون هندل نیز چرخاندن این قلاب چندان دشوار نیست و به آسانی می‌توان با نیروی یک دست آنرا حرکت داد. بعضی از موتور‌های توبلار فاقد خلاص کننده دستی می‌باشند ولی تقریباً تمام برندهای موجود در بازار کشورمان دارای خلاص کننده دستی می‌باشند.

سیستم خلاص کن موتور ساید

همانطور که در عکس فوق میبینید یک زنجیر به انتهای موتور ساید متصل شده است که در واقع همان خلاص کن آن است. اگر این زنجیر را در جهت ساعتگرد بچرخانیم کرکره شروع به بالا رفتن می‌کند و اگر در جهت پاد ساعتگرد بچرخانیم کرکره شروع به پایین آمدن می‌کند. البته گاهی این جهت معکوس می‌باشد و مثلاً ساعت گرد بچرخانیم کرکره پایین می‌آید. علاوه بر زنجیر خلاص کن شرح داده شده، در انتهای موتور یک ضامن قرار دارد که با آزادسازی آن می‌توانیم کرکره را به صورت دستی سریعاً بالا و پایین نماییم. البته کار با این ضامن برای عموم چندان آسان نیست و اگر از همان زنجیر استفاده نماییم راحت‌تر است.

قوطی: برای نصب ریل‌ها در دو طرف چهارچوب کرکره برقی از قوطی‌های 40*40.80*40 و 100*40 با توجه به ابعاد کار استفاده می‌شود این قوطی‌ها می‌بایست با استفاده از شاقول یا تراز کاملا دقیق نصب شوند.

ریل‌ها: ریل‌ها قسمتی از کرکره هستند که تیغه‌ها درون آن‌ها قرار گرفته و به بالا و پایین هدایت می‌شوند انواع ریل‌ها عبارتند از ریل‌های معمولی و ریل‌های پشت قوطی دار، داخل ریل‌ها معمولا مویی یا لاستیک‌هایی قرار دارد که باعث‌عدم سایش تیغه‌ها به مرور زمان و جلوگیری از ایجاد صدا می‌شود. ریل‌ها در آلیاژهای آهن و آلمینیوم ساخته می‌شوند که ریل‌های آهنی برای تیغه‌های گالوانیزه و ریل‌های آلمینیوم برای تیغه‌های آلمینیوم و پلی کربنات استفاده می‌شوند.

جاقفلی: برای بالا بردن امنیت کرکره برقی بر روی تیغه انتهایی جاقفلی‌ها نصب می‌شوند.

کپس: (قعطه‌ای پلاستیکی که در انتهای هر تیغه پرچ می‌شود و از نا تراز شدن تیغه جلوگیری می‌کند)

شفت یا لوله وسطی: شفت‌ها قسمتی از کرکره هستند که تیغه‌ها دور آن‌ها رول می‌شوند و در سایز‌های مختلف بکار می‌روند، جنس شفت‌ها از فولاد بوده و سایز شفت‌ها در موتورهای توبلار شمار 8 و در موتور‌های ساید شماره 11 می‌باشد.

اندکپ و یاتاقان: اندکپ نوعی نگهدارنده دوار می‌باشد که با اتصال به یاتاقان (بلبرینگ) به صفحه متصل شده و شفت را حول محور گردش موتور به حرکت درمی آورد اندکپ‌ها در سایزهای مختلف ساخته می‌شوند بطور مثال اندکپ در اکثر موتور‌های توبلار داخل لوله یا شفت شماره 8 جا می‌خورد و در موتور‌های ساید اندکپ‌ها سایز بزرگتری دارند و داخل لوله‌های 11 قرار می‌گیرند.

صفحه پلیت: صفحه‌های فلزی هستند که بر روی قوطی‌ها نصب می‌شوند و موتور و تمامی متعلقات کرکره برقی بر روی صفحه پلیت‌ها سوار می‌شود همچنین صفحه پلیت‌ها در موتور‌های توبلار به شکل ساده با دو شیار برای اتصال اندکپ و موتور ساخته می‌شوند و در موتوهای ساید بر روی صفحه پلیت موتور زنجیر و چرخدنده قرار می‌گیرد که وظیفه انتقال نیرو از موتور به شفت را بر عهده دارند.

ریسیور: ریسیور یا مرکز کنترل مغز اصلی کرکره برقی می‌باشد با استفاده از ریسیور می‌توان تمامی فرمان‌های ارسالی به موتور را با استفاده ازریموت کنترل، که بر روی ریسیور‌ها تعریف می‌شود کنترل کرد.

قیمت درب کرکره‌ای برقی سوله کارخانه

معمولاً با توجه به اینکه ابعاد درب سوله بزرگ است جهت نصب کرکره برقی آن از تیغه آلومینیومی به همراه موتور ساید استفاده می‌شود. ولی تیغه آلومینیوم سوله یک تیغه معمولی نیست. به دلیل اینکه درب سوله ابعاد بزرگ دارد و در محیط‌های باز و بادخیز شهرکهای صنعتی نصب می‌شود، از تیغه‌های سنگین و ضخیم آلومینیوم استفاده می‌شود که قیمت آن به مراتب بالاتر از قیمت تیغه‌های معمولی آلومینیوم است. البته با تمام این توضیحات، بازهم نصب یک کرکره برقی بعنوان درب کارخانه، بسیار ارزانتر از نصب یک درب آهنی و نصب جک اتومات بر روی آن است.

کرکره برقی در کرج

کرکره برقی این روزها طرفداران بسیار دارد. دلیل این اقبال، سهولت استفاده و سر و صدای کم هنگام باز و بسته شدن، تنوع رنگ و مدل، استفاده راحت و قابلیت تمیز کردن بسیار آسان است. این کرکره‌ها کاربردهای بسیاری دارند، ازجمله می‌توان آن‌ها را به عنوان در پارکینگ‌ها، برای پنجره منازل و ویلاها، برای جدا کردن و محرمیت فضاها در محیط‌های صنعتی و کاری، مانند دفاتر کار و آرایشگاه‌ها، و بالاخره، به عنوان حفاظ و شب بند مغازه‌ها و فروشگاه‌ها استفاده کرد.
اگر تصمیم خرید کرکره برقی را دارید به شما توصیه می‌کنیم، در صورتی که ساکن استان البرز هستید، از بین انواع مختلف کرکره برقی در شهر کرج کرکره برقی با ویژگی‌های مدنظر خود (از نظر نوع موتور و ریل با در نظر گرفتن میزان تردد روزانه) را جستجو نموده و درصورتی که نمایندگان فروش آن در کرج موجود هستند، با آن‌ها تماس بگیرید. ضمنا لطفا خاطر نشان شوید که اطلاعات مربوط به فروشنده کرکره برقی را در وبسایت ساختمون مشاهده نموده‌اید.

نصب کرکره‌ی برقی کار چندان ساده‌ای نیست. برای نصب آن نیاز به مهارت جوشکاری، برش‌کاری و توانایی کار با ابزار فنی است. بنابراین، باید دقت کنید که از متخصصان حرفه‌ای استفاده کنید که بعدا به مشکل برنخورید.

اگر شما ساکن کرج هستید و تصمیم به تهیه و خرید کرکره برقی در کرج را دارید تنها کافی است برای هماهنگی‌های بیشتر با شرکت مهندسی درسان تماس‌گر فته تا اطلاعات کامل‌تری را در خصوص نحوه‌ی خرید کرکره برقی به دست بیاورید.

کرکره برقی ارزان و با کیفیت

به شما عزیزان قول میدهیم که قیمت و کیفیت تمامی کرکره برقی‌های موجود در مجموعه مهندسی درسان در کرج را در هیچ جای کشور پیدا نخواهید کرد. به همین دلیل است که شرکت مهندسی درسان مورد اعتماد مشتریان عزیز و شرکت‌های بزرگ تجاری می‌باشد.

فروش و خرید نصب کرکره برقی در کرج

امروزه استفاده از کرکره برقی یک امر کاملا بدیهی است. در ساختمان‌ها برای صرفه جویی در هزینه‌ها و نداشتن فضای کافی برای درب‌های پارکینگی، در گاراژ‌ها و مغازه‌ها و برای شکیل شدن و همچنین جلوگیری از صدمات ناشی از بالا و پایین کردن کرکره‌های قدیمی و از نظر امنیت به مراتب نسبت به نوع قدیمی خود بهتر بوده است.

برای سفارش کرکره برقی و محاسبه هزینه نهایی مهم‌ترین نکته اندازه گیری دقیق و محاسبه اندازه تیغه کرکره برقی می‌باشد. با توجه به اهمیت متراژ کرکره برقی در انتخاب موتور مناسب و نیز به منظور تعیین ابعاد و تعداد تیغه لازم برای نصب کرکره برقی، بایستی اصول موجود در محاسبه متراژ کرکره برقی به دقت مورد توجه قرار گیرد. پس از اندازه ‎گیری عرض دهنه مورد نظر کرکره برقی، در صورتی که ستون‌ها شاسی ‎کشی شده باشند (پروفیل آهنی)، کافی است 1 سانتیمتر به دلیل نصب کپس انتهایی (درپوش) و 2 سانتیمتر جهت بادخور انتهای تیغه کرکره برقی در ریل کناری، یعنی در مجموع 3 سانتیمتر از عرض اندازه ‎گیری شده کم شود، تا این گونه طول لازم برای برش شاخه تیغه کرکره برقی به دست آید.

اما در صورت نبود پروفیل آهنی، 8 سانتیمتر دیگر نیز به علت استفاده از پروفیل ‎های 4 در4، از عرض اولیه کم می‌‎شود. البته بسته به موقعیت ‎های مختلف، نحوه شاسی ‎کشی برای نصب کرکره برقی می‌‎تواند متفاوت باشد.

جهت محاسبه تعداد تیغه مورد نیاز کرکره برقی، ابتدا بایستی ارتفاع دهنه را اندازه ‎گیری نمود. در واقع منظور از ارتفاع دهنه طول بازشوی کرکره برقی می‌‎باشد. سپس با توجه به ابعاد صفحه پلیت و لوله مورد استفاده، در موتور توبلار 60 سانتیمتر و در موتور ساید 80 سانتیمتر به مقدار ارتفاع اندازه ‎گیری شده اضافه می‌‎شود. در نهایت کافی است مقدار به دست آمده را بر پهنای مفید تیغه تقسیم کرده تا تعداد تیغه لازم برای نصب کرکره برقی به دست آید. در نظر داشته باشید که برای عرض بالای 7 متر یا ارتفاع بالای 6 متر بایستی از تیغه 100 میلیمتر استفاده شود. در صورتی که هم عرض دهنه بالای 7 متر و هم ارتفاع آن بالای 6 متر باشد، علاوه بر استفاده از تیغه 100 بایستی موتور ساید 3 فاز برای کرکره برقی به کار گرفته شود.

کرکره برقی پنجره

این روزها از کرکره پنجره، برای ویلا و منازل به‌خصوص شهرهای شمالی کشور روبه رشد است و خواسته‌ها برای آن روزبه‌روز بیشتر می‌شود. دلیل این امر زیبایی، صرفه‌جویی در هدر رفتن انرژی است. کرکره برقی برای پنجره، برای حفاظت از پنجره‌ها و سارقان ساخته‌شده و دارای امنیت بسیار بالایی است. کرکره برقی پنجره، عایقی برای جلوگیری از صدا و گرد وغبار است و به زیبایی و امنیت ساختمان شما می‌افزاید. کرکره برقی برای پنجره راهی برای حفظ امنیت ساختمان‌هاست؛ ساختار تشکیل‌دهنده‌ی کرکره برقی برای پنجره عبارت است از:

موتور کرکره برقی و متعلقات: موتور کرکره برقی برای پنجره از نوع تیوبلار بوده و نصب به موتورهای کرکره‌ای درب پارکینگی به علت تعداد دفعات باز شدن ابعاد کوچک ضعیف‌تر است.
تیغه کرکره و متعلقات: تیغه کرکره برقی برای پنجره به‌طورکلی از 2 نوع فوم دار و امنیتی تشکیل می‌شود.

برای سفارش و نصب کرکره برقی می‌بایست طبق روش زیر عمل کنید:

بعد از برقراری تماس از سوی مشتری، مشاورین فروش رامادُر ابعاد نصب از قبیل عرض و ارتفاع ورودی و محل نصب را از مشتری می‌پرسند. بر این اساس قیمت کرکره برقی برای پارکینگ، به صورت پیش فاکتور تنظیم می‌گردد و برای مشتری ارسال می‌شود.
پس از تأیید پیش فاکتور فروش کرکره برقی برای پارکینگ مشتری، بنابر روند شرکت، کارشناس فروش در محل حاضرشده و اندازه‌های دقیق درب ورودی پارکینگ را برآورد می‌کند و فاکتور اصلی را به مشتری تحویل می‌دهد.
پس از تأیید مشتری، قرارداد به امضای مشتری خواهد رسید. در این مرحله 50 درصد از کل قیمت کرکره برقی پارکینگ و نصب آن از مشتری دریافت می‌گردد و تاریخ دقیق تحویل پروژه به مشتری اعلام می‌شود.
گاه مشتری تمایل دارد که محصول او دارای طرح خاصی باشد، به‌طور مثال دارای نماد و لوگوی شرکت و یا معرف نام تجاری او باشد، این موارد هم بر هزینه نهایی تأثیر خواهد گذاشت. محاسبه قیمت کرکره برقی پنجره بر اساس متراژ تیغه‌های مورداستفاده و نوع تیغه و موتور نصب‌شده تعیین می‌گردد.


کرکره برقی چه مدلی بخرم

خصوصیات کرکره برقی

اگر به دنبال نصب کرکره‌های برقی در خانه یا محل کار خود هستید، باید بدانید که مزایای بسیاری برای این محصولات وجود دارد؛ کرکره برقی حریم خصوصی را افزایش می‌دهند، امنیت را تضمین می‌کنند و از تغییرات آب و هوا و کنترل نور محافظت می‌کنند.

اگر به دنبال کرکره‌ای پنجره‌ای برای خانه یا مشاغل خود می‌گردید، مجموعه‌ای از محصولات در سبک‌های مختلف برای پاسخگویی به نیازهای شما و متناسب با بودجه شما در بازار موجود است.

کرکره‌های برقی ماندگار و ساخته شده برای تحمل هرگونه شرایط در فضای باز هستند. ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها شامل موارد زیر است:

پوشش آلومینیومی ضد زنگ
کاهش حرارت تا 40٪
ایجاد حداکثر حریم خصوصی و امنیت
نور و سر و صدا را مسدود می‌کند
هیچ محدودیت ابعادی نداریم
سرعت ساخت و نصب کرکره‌های برقی بسیار بالا می‌باشد

کرکره‌های برقی می‌تواند ارزش افزوده‌ای را به خانه یا محل کار شما اضافه کند. شما همچنین در برابر اشعه ماوراء بنفش مضر محفوظ خواهید بود، حتی عوامل جوی که باعث آسیب دیدن پنجره‌ها و وسایل خانه شما می‌شود، در صورت نصب کردن کرکره، از آسیب محفوظ خواهد ماند. همچنین با نصب کرکره برقی، حریم خصوصی کاملی را برای خانه خود ایجاد کنید.
یکی از اصلی‌ترین مزایای کرکره‌های برقی این است که این درب ها، امنیت محل شما را تأمین می‌کنند. خانه شما و خانواده ساکن در آن‌ها بزرگترین دارایی مردم هستند و در محیط امروز، آن‌ها نیاز به محافظت مداوم دارند. هنگامی که کرکره‌ها طراحی می‌شوند، امنیت، مهمترین مساله‌ای که ذهن طراحان را درگیر می‌کند. کرکره‌های برقی از تخته‌های آلومینیومی با درجه مقاومت بالا ساخته شده است که در مقابل سارقین مقاومت می‌کند و مانع ورود آنان می‌شود.

هنگامی که کرکره‌ها در حالت پائین قرار دارند، آن‌ها به طور خودکار یک دیوار آلومینیومی دو پوسته جامد را قفل می‌کنند، که عبور از آن تقریبا غیرممکن است، اما به هر حال اگر احساس میکنید کرکره برقی برای شما نیست میتوانید از جک درب پارکینگ استفاده کنید که آن هم مزایای خودش را دارد.

دوم اینکه، دو ریل آهنی که کرکره غلتکی را به سمت پایین و بالا هدایت می‌کنند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که وقتی کرکره در حالت نزولی قرار دارد، پیچ‌های ثابت قابل مشاهده نیستند که این امر باعث افزایش امنیت خانه و خانواده‌های داخل آن می‌شود. همچنین یک سیستم قفل کلید در دسترس است که در صورت لزوم قابل نصب است. ثالثاً، پس از قرار گرفتن در حالت رو به پایین، کرکره‌ها سیستمی را فعال می‌کنند که مانع از چرخش به زور آن‌ها می‌شود، بنابراین یک عامل دیگری اجازه نمی‌دهد تا یک سارق احتمالی بتواند به محیط عبور کند.

تمام کرکره‌های برقی ایمن برای جلوگیری از ورود سارقین یک بازدارنده بدنی گسترده و همچنین یک بازدارنده بینایی ارائه می‌دهند. همچنین با توجه به طراحی‌های متنوع در رنگ‌بندی و جنس امکان هماهنگ کردن با محیط اطراف را دارا می‌باشد. اگر میخواهید از قیمت کرکره برقی و یا قیمت جک پارکینگ اطلاع پیدا کنید میتوانید با ما تماس بگیرید.


کرکره برقی ایمن سنترال
🔹 نوع کرکره برقی 🔸 بهترین مدل های کرکره برقی موجود است
💎 قیمت کرکره برقی 🥉 نازل ترین قیمت بازار
🚚 بازه سفارش نصب کرکره برقی 🚛 بازه زمانی 2 الی 4 روزه
🧡 خدمات پس از فروش 💚 مادام العمر
🛠️ نحوه ثبت سفارش 👨‍🔧 تماس با کارشناس فروش ایمن سنترال و انجام سفارش در کمترین زمان


خدمات ایمن سنترال
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
کارشناس پاسخگویی

سلام وقت بخیر 🌹 برای دریافت قیمت محصولات و تخفیف‌های ما تماس بگیرید.

09126788378 واتساپ واتساپ سروش سروش ایتا ایتا